Відносини тотожності

Між тотожними партнерами виникає повне взаєморозуміння, за одночасного невміння допомогти одне одному. Тотожні типи особистості однаково дивляться на світ, аналогічним чином осмислюють інформацію, роблять майже ті самі висновки, розв’язують одні й ті ж проблеми.

З іншого боку, тотожне спілкування швидко набридає. Не одержуючи нової інформації від партнера, бачиш усю непотрібність такого спілкування. Неінформативний партнер здається нудним, нецікавим. Згодом встановлюються або нейтральні, або прохолодні стосунки. Це й не дивно, адже після обміну інформацією її вже нецікаво обговорювати, знаючи наперед, що до таких висновків можна дійти самому.

Виняток становлять випадки великої різниці у досвіді та знаннях. Тоді виникає великий інтерес і потяг одне до одного, оскільки йде швидке й ефективне навчання — перекачування інформації. Такі стосунки є ідеальними для пари вчитель — учень. Спільна робота тут теж ефективна, бо відбувається складання сил в одному напрямі.
Тотожні стосунки мають велике виховне значення, оскільки дають змогу поглянути на себе збоку, об’єктивно оцінити свої достоїнства і вади. А дивитися на себе збоку — справа не завжди приємна. Навіть власний голос, записаний на магнітофон, і потім прослуханий, здається набагато гіршим, ніж сам собі уявляєш. Ці стосунки допомагають виробити правильну самооцінку.

© Гуленко В.В., Молодцов О.В . – “Введення в соціоніку”.