СЛІ – опис по функціях (Панченко)

Інтратимна сенсорика – як сильна функція – надає цьому соціонічному типу наполегливості і реалістичного мислення. Самостійний не прагне до лідерства, проте свого не поступиться, піклується про зручності.

Творча функція – логіка дії – змушує його бути дуже ретельним, точним, навіть економним в своїх діях після досягнення мети. Орієнтований на матеріальне стимулювання праці. Повністю довіряє власному діловому мисленню.

Рольова функція – інтратимна інтуїція – любить підкреслити свою орієнтованість у часі, наполягати на своїх поняттях перспективності і своєчасності.

Больова четверта функція – екстратимна етика – змушує його не довіряти свої емоції іншим людям, ховати їх від оточуючих. У випадках конфліктів буває грубий і нестриманий.

Навіюваний по екстратимній інтуїції. Погано розбираючись в перспективах завтрашнього дня, хоче чути, що в майбутньому світло і прекрасно. Дуже вдячний, коли йому розкривають його ж здібності і ініціюють на справу.

За своєю шострю функцією – інтратимна етика – потребує того, щоб партнер допоміг у налагодженні міжособистісних відносин, якими Габен дорожить.

Сьома функція – екстратимна сенсорика – породжує малозрозумілі оточуючим витівки, коли Габену здається, що його інтереси обмежуються.

Інтровертна логіка – як восьма функція – дозволяє йому добре і наочно пояснювати складний матеріал.

©Панченко А.Л. “Алгоритм розвиваючого валеологічного рефреймінгу”, Алтай, 1992р.