СЛІ – загальний психологічний портрет (Мегедь, Овчаров)

Зовнішність

Погляд СЛІ мінливий: то спрямований в одну точку, то, непомітно все підмічає, ковзає по навколишніх предметах. Очі спокійні, холодні, серйозні, але якщо співрозмовник викликає довіру – пом’якшується. Вираз очей відображає загальне ставлення до оточуючих – воно то іронічне, то ласкаве, то ввічливо-байдуже.

Міміка – одноманітна, часто застигла, іноді жвава, але тільки по ситуації і короткочасно. В основному обличчя виглядає як непроникна маска. Посмішка частіше стримана, хоча буває несподівано відкритою. Вираз обличчя зазвичай трохи глузливий.

Тримається впевнено, але не демонстративно, з гідністю. Не любить, коли його розглядають, вважає за краще бути в тіні. Холодний, неприступний. Пози приймає зручні, розслаблені, часто злегка сповзає зі стільця. Зауважує найменший дискомфорт в обстановці: шуми, неприємні запахи, зміна температури. Дуже заповзятий в питаннях створення і підтримки необхідного комфорту, але без надмірностей. Цінує насамперед зручність.

Характер

Його сильна сторона – вміння робити розумні і корисні вчинки. Любить майструвати і рідко звертається за допомогою до інших. Винахідливий в побуті і на роботі, яка йому подобається. Недовірливий до нових ідей, але, перевіривши їх на практиці, вміє витягти з них максимум користі. Дуже скромний і не демонстративний, не любить виставляти свої заслуги напоказ. В душі чутливий до компліментів. Не сприймає не обгрунтоване, невиправдане зрівняння. Переживає, якщо результати його праці не оцінюються як належить.

Противник вольового тиску, вважає за краще матеріальні стимули. Обов’язковий і пунктуальний, але дуже залежить від настрою. У тому, що вважає правильним, упертий і безкомпромісний. Самозакоханий і дуже незалежний, але цінує дружбу. Вірний у відносинах, чуйний і уважний до людей. Дуже вразливий, погано контролює свої емоції під час суперечок, про що потім шкодує.

Не любить демонструвати свої почуття, особливо на людях. Схильний до скепсису, любить іронізувати і жартувати. Скритний і мовчазний, в спілкуванні тримається на дистанції, не любить фамільярності, вміє поставити людину на місце. Цінує комфорт і затишок, любить зміну вражень, охоче подорожує.

© Мегедь В. В., Овчаров А. О.