ЛСІ – дитячий психологічний портрет (Овчаров А.О.)

Дуже серйозне, зосереджене і дисципліноване дитя. Може довго гратися наодинці, не нудьгуючи. До іграшок і інших своїх речей відноситься дбайливо і розстроюється, коли вони ламаються або хтось бере їх без дозволу.

Охайний і акуратний, прагне зберігати свій одяг і взуття вчистоті; може побитися з однолітком, який умисно його забруднив або пошкодивякусь його річ. Не любить виділятися з кола дітей, може бути рядовим учасникомігор, а не їх організатором або натхненником. Сторониться ризикованих витівок,в які його втягують більш збитошні і активні однолітки. Але відстоювати себе вміє, проявляючи твердість, непоступливість і навіть жорстокість до супротивників.

Прагне ніколи не спізнюватися на уроки, виходячи раніше з дому. Заставляє себе вивчати напам’ять те, що інші засвоюють “нальоту”, проявляє повільність в рішеннях; відчуває труднощі в завданнях, що вимагають творчості і нестандартного мислення. Усидливий і скрупульозний, прагне красиво оформити свої роботи.

Казковий персонаж: Мальвіна з “Золотого ключика”.

РЕКОМЕНДАЦІЇ

Поясніть йому, що справа – це найголовніше, що він несе відповідальність за його виконання і від того, як він виправдає надану довіру, залежатиме відношення до нього оточуючих. Будьте стримані, якщо бачите, що дитязнервоване. Не квапите його, не підганяйте. Умовляйте ласкаво, пояснюйте користь справи, її важливість.

Хваліть за слухняність, ретельність і аккуратность, добpоту і чуйність. Пояснюйте, що чим краще він ставитиметься до людей, тим більше отримуватиме віддачу в них у відповідь.

Соромте, але м’яко, помічаючи, що у нього не в порядку, поясніть,що якщо не вживати заходів безпеки, в майбутньому йому загрожуватимуть великі неприємності. Частіше проявляйте співчуття, увагу, турботу в дрібницях, теплотуі любов.Стимулюйте тим, що ретельне виконання дрібниць  приведе його до здійснення більш важливої метив житті, лише потрібно самому привчатися все робити і за все відповідати. Звертайте його увагу на крупніші завдання, щоб він їх не упускав через дрібниці.

© А.Овчаров. Шлях до особистості. Для тих, хто працює з підлітками. – Новосибірськ: РІПЕЛ, 1992.