ЛСІ – загальний психологічний портрет (Мегедь, Овчаров)

Зовнішність

Погляд у ЛСІ дещо нерухомий, все помічає. Деякий час він буває зафіксований на обличчі співрозмовника, потім вислизає. Дивиться, як правило, без особливого виразу, але іноді в погляді з’являється настороженість, прихована недовірливість, підозрілість.

Посмішка доброзичлива, але виглядає трохи штучно. Сміх теж здається неприродним, скутим. Міміка досить одноманітна і маловиразна. Зазвичай ЛСІ здається холодною людиною, хоча в спілкуванні намагається компліментами або посмішкою змінити таке враження.

Ходить сковано, або човгаючи. Ноги ЛСІ ставить досить прямо, ступаючи всією стопою. Коли стоїть, поза здається дещо монументальною, застиглою. Тримається прямо, навіть якщо трохи сутулий. Сидить рівно, не розвалюється. Підтягнутий, акуратний, тримається з гідністю.

Іноді буває несподівано категоричним і різким у судженнях і не терпить заперечень, але в довгі дискусії звичайно не вступає. Не любить фамільярності в спілкуванні, але сам намагається створити з співрозмовником близьку дистанцію, якщо хоче схилити його до себе. При цьому може посміхатися навіть дещо запобігливо.

Характер

Любить у всьому точність і конкретність. У справах і оцінках тверезий реаліст, не любить фантазій. З недовірою ставиться до нових ідей, у всьому вимагає фактів і доказів. Сумлінний і старанний, детально опрацьовує подробиці будь-якої справи, все доводить до кінця. До всіх справ готується заздалегідь, нетерпимий до розхлябаності і недисциплінованості. Поважає закони та інструкції, добре працює з документацією. Економний і раціональний.

Має розвинуте почуття обов’язку. Контролює виконання своїх доручень, не сприймає заперечень в тому, що вважає правильним. Дуже вольовий, витривалий і працездатний чоловік. Справи ставить вище настроїв; людей оцінює за результатами їх діяльності, незалежно від симпатій до них. Недостатньо враховує індивідуальні якості та здібності людей. Надає великого значення матеріальним стимулам.

Недостатньо гнучкий у відносинах. Погано розбирається в почуттях і мотивах поведінки інших. В душі недовірливий, замкнутий і потайний. Свої проблеми переживає мовчки, не звертаючись до інших за допомогою і співчуттям. Володіє винятковим почуттям відповідальності за своїх близьких і колег і стає для них опорою у важких ситуаціях.

© Мегедь В. В., Овчаров А. О.