ЛСІ – опис по функціях (Гуленко)

1. L – структурна логіка

Досконально вникає в справу, якою займається. Вперто і наполегливо збирає інформацію, щоб цілком володіти ситуацією. Колекціонер або книголюб, особливо його цікавить довідкова література. Прихильник строгого порядку і налагодженої системи. Усе, що не вписується в неї, відкидає як нелогічне. У цікавлячій його справи регулярно перевіряє і контролює його хід. Урівноважений і виконавчий сам, того ж жадає і від інших. Поважає субординацію. Не бере до уваги особистих симпатій, коли мова йде про справу. Предмети розкладає на строго відведені місця. Не терпить, коли хтось бере без попиту або перекладає його речі.

2. F – силова сенсорика

Тверезий реаліст: ставить перед собою тільки посильні цілі, тому в більшості випадків домагається їх, нехай навіть і не відразу. Якщо пояснення і попередження не допомагають, включає натиск і інші силові методи керування. Уміє дожимати супротивника, заганяючи його в кут. Вміє тримати себе в руках, переносити будь-які негоди. Змушує себе робити те, що нецікаво, але потрібно. Допомагає слабшому, беззахисному. Опікує старих і хворих. Буває непомітним борцем-одинаком за справедливість.

3. R – етика відносин

На людях тримається чемно і коректно. Може змусити себе бути веселим і товариським. Легко входить у контакти ситуативного, нетривалого характеру. Своєю поведінкою викликає довіру. Терпляче вислуховує людей, які до нього звертаються. Співчуває їм, демонструє своє гарне ставлення. Хоча і переходить на близьку дистанцію, але відкидає панібратство у відносинах. Вдома з рідними тримається суворо. Любить виховувати, читати моралі. Надійний у своїх прихильностях, хоча буває, що болісно розривається між двома об’єктами симпатій відразу.

4. I – інтуїція можливостей

Дуже прив’язаний до свого світогляду. На поступки і компроміси не йде. Друзів підбирає собі по збігу поглядів. Про людські здібності судить по собі. Якщо я це можу, то чому інші ні? Інтуїцію йому заміняє особисте ставлення. Може довіриться доброзичливцеві, навушникові, псевдоприбічнику. Цінує людей інтелектуальних, творчо обдарованих. Їм може простити навіть егоїзм і неетичність.

5. Е – етика емоцій

Сам зазвичай знаходиться в похмурому настрої. Накопичує негативні емоції. Виплеснувши їх на кого-небудь, відчуває полегшення. Для гарного фізичного стану йому необхідна часта зміна емоційного стану. Не переносить спрямованого тиску негативними емоціями – плачем, капризами, обвинуваченнями. Йому легше уступити, ніж проігнорувати їх. Внутрішньо досить уразливий і ранимий, хоча цього і не показує, вважаючи це своєю слабкістю.

6. Т – інтуїція часу

Важко переносить непунктуальних людей, що усе роблять невчасно. Живе в розміреному темпі. Дуже не любить необґрунтованих переносів і зривів графіка. Його лякає доля, непередбачуваність. Хоча і відкидає містику, але з побоюванням прислухається до пророцтв, гадань, снів. Його мобілізує і підхльостує несподівана, але важлива справа, яку потрібно виконати в короткий термін.

7. Р – ділова логіка

Дуже ощадливий у праці і покупках. Прагне заощадити навіть дрібні суми грошей. Про усякий випадок зберігає свої речі, що відпрацювали своє. Прагне позбутися зайвих зусиль при виконанні праці. Прихильник механізації й автоматизації. Контролює скоріше доходи, ніж витрати. Здійснює контроль за діями інших людей. Якщо вони нелогічні, недоцільні, підозрює негарне.

8. S – сенсорика відчуттів

Уважно стежить за своєю зовнішністю. Одяг завжди охайний. Акуратний у побуті і на робочому місці. Уміє працювати руками: ремонтувати, майструвати що-небудь для будинку. Добре виконує тонкі ручні операції, особливо якщо вони пов’язані з дизайном, оформлюванням. Любить просту, але здорову їжу. Відрізняється стабільністю смаків і звичок.

© Гуленко В.В., Молодців А.В. – Введення в соціоніку