Зовнішні ознаки
Приналежність людини до типу ЛСІ легко визначити по зовнішніх ознаках на відстані. Однак це стосується чоловіків. Жінки цього типу не несуть яких-небудь яскравих ознак у зовнішності. Перше, що упадає в око у фігурі ЛСІ, – це фундаментальність, обґрунтованість. Людина цього типу міцно стоїть на ногах, справляє враження солідності і твердості. Голова на плечах сидить рівно, нерухомо, він нею практично не обертає. Голова повертається разом з тулубом. Під час ходьби руками ніколи не розмахує. Вони зафіксовані в ліктях, тому кисті не бовтаються. Іноді навіть створюється враження, що тримає руки по швах. Хода в цілому м’яка, плавна, ковзна. Однак періодично робить різкі повороти, відхилення убік від прямої траєкторії. У рисах особи найбільш примітні вилиці. Через це в зовнішності часто присутня щось східне, азіатське. Кінчик носа, однак буває піднятий догори. Вираз обличчя статичний, беземоційний, зосереджений. Для чоловіків цього типу характерні красиві, пишні вуса як у режисера Микити Михалкова. В одязі насамперед відзначається акуратність і охайність. Одяг, як правило, строгий, непомітний, ніколи не буває брудним, м’ятим. Чоловікам цього типу завжди до обличчя військова форма. До порушень форми одягу, коли на службу приходять в неналежному вигляді, ставиться дуже критично.
Манера спілкування
Досить легко вступає в контакт, вміє встановити близьку дистанцію. Привертає увагу людей дотепними зауваженнями або жартами, особливо представників протилежної статі (чоловіки). Часто поводиться як галантний кавалер, вишукано і поштиво. Уміло спілкуватися з дамами, йому добре вдається роль гусара” (якщо посилено сенсорний компонент). Часто стає комунікативним центром компанії. Тяжіє до виконання романтичних пісень під гітару в дусі кінофільму “Жорстокий романс”. На офіційному рівні спілкування дуже цінує точність. Велику увагу приділяє цифрам, показникам, фактичному матеріалові, конкретній логіці. Будь-яке питання розглядає з усіх боків, глибоко проробляє деталі. У судженнях і оцінках – тверезий реаліст. Не любить бездоказових припущень, безоглядних проектів. Вважає, що будь-яке питання потрібно ретельно готувати. В його мові часто можна почути прописні істини, моралі, що близькі до кон’юнктури моменту. Для нього характерна повчальність. Любить плакати, стінгазети й інші види наочної агітації. У неформальній обстановці, залишившись у вузькому колі близьких людей, схильний до розмов на філолофсько-моральні теми. Буває визначена тяга до релігії, містики, пророкування і інших форм прояву глибокої інтуїції. Коли до нього звертаються з питанням, ніколи не відмовляє. Завжди порадить, куди проїхати, до кого звернутися, який існує порядок у даній конкретній справі.
Особливості поведінки
Характерна риса поводження, що дозволяє впевнено ідентифікувати даний тип особистості, – гарна пристосованість до свого положення в ієрархії влади. У дитинстві майже завжди буває слухняною, “правильною” дитиною, яка завжди поважає старших. У школі його часто ставлять за приклад іншим, дають відповідальні доручення. Дуже обов’язковий. Коли його призначають на посаду, виявляє явні адміністративні нахили. Гарний організатор. Суворо запитує за виконання прийнятих рішень. Нікому не робить поблажок. Підтримує строгу дисципліну. Любить і поважає ієрархію -ступені, звання, посади. Дотримується субординації. Дуже довірливий у питаннях людських відносин. Знаючи це, підозріло ставиться до людей, які порушують елементарні етичні норми поводження. Іноді йому ввижаються змови, злі наміри людей. Хто не виражає до нього відкрите своє ставлення, попадає під підозру. Любить і збирає книги, особливо довідники, енциклопедії, словники. Не любить визнавати, що йому що-небудь невідомо у своїй області. У будинку підтримує майже військовий порядок: речі в нього лежать строго у відведених місцях, навіть якщо їх буває багато. Дуже не любить, коли їх перекладають, недбало з ними звертаються. Навколо себе постійно створює комфорт і порядок. Уміє майструвати, ремонтувати, узагалі працювати руками. У побуті невибагливий, не вимагає вишуканої їжі. Їжа може бути проста, але якісна.
Рекомендації
Вашою сильною стороною є конкретна логіка, тобто ретельне пророблення будь-якого питання і заходу. Ви – людина відповідальна, яка не кидає слів на вітер.
Для Вас характерне прагнення до порядку, дисципліни, дотриманню чітких норм і правил. Ви нетерплячі до всякого роду розхитаності, безвідповідальності. Ви – людина розуму, керуєтеся у своїх рішеннях логікою, а не емоціями. Ви схильні до глибокого пророблення конкретних областей діяльності.
Ви – людина наполеглива і цілеспрямована. Без сумніву, що Ви – гарний адміністратор, який завжди контролює правильність виконання прийнятих рішень. Ви так само прихильник застосування заходів дисциплінарного впливу до людей, що не виконують своїх обов’язків. Не перестарайтеся з адміністративним натиском. Спробуйте спочатку розібратися в щирих мотивах порушення дисципліни.
Ви поважаєте авторитети, користуєтеся тільки надійними джерелами інформації. Ви безкомпромісні у виконанні своїх обов’язків, дисципліновані, обов’язкові, зібрані, стежите за порядком у побуті і на виробництві.
Одна з Ваших основних проблем – непевність у ситуаціях, що вимагають зміни устояних поглядів без ясних перспектив, недовірливість до несподіваних ідей і пропозицій, що вимагають відмовлення від цінностей минулого, альтернативності. У таких випадках може виникнути відчуття близького хаосу, нестабільності, втрати орієнтирів. Спробуйте, зваживши усі “за” і “проти”, відмовитися від колишніх стереотипів.
Вивчайте все нове, нетрадиційне, щоб нові ідеї не застали Вас зненацька. Більше довіряйте людям, не шукайте причин своїх невдач у чиємусь навмисному підступі.
Не пред’являйте до усім однакових вимог, пам’ятайте: у всіх різні здібності від природи. Намагайтеся виробити індивідуальний підхід до кожного.
Якщо Ви є начальником, не сковуйте прояв творчої ініціативи підлеглих. Не контролюйте кожен їхній крок. Не прагнете зарекомендувати себе перед начальством дотриманням усіх, навіть морально застарілих, постанов і інструкцій.
Розширюйте коло своїх інтересів і захоплень, не зосереджуйтеся на чомусь одному. Стримуйте свій реалізм у критиці нового, що відрізняється від норм і правил. Пам’ятайте, що навіть передові ідеї у свій час не були зафіксовані в жодному довіднику.
Інша Ваша проблема – перепади, нерівності в спілкуванні з людьми. У Вас бувають неприродні, різкі переходи від демонстрації люб’язності і чуйності до проявів владності і вимогливості. Пам’ятайте про те, що у Вас є схильність при дуже близьких відносинах виявляти нестриманість і навіть брутальність.
Намагайтеся підтримувати з людьми рівні, в міру стримані відносини, щоб не доводити можливі непорозуміння і конфлікти до драматичної розв’язки. Не втрачайте почуття міри у відносинах з людьми: не будьте ні надмірно попереджувальні, ні занадто нав’язливі зі своїми проблемами. Не вважайте інших зобов’язаними Вам допомагати.
Не стомлюйте людей зайвими повчаннями і моралізуванням. Навіть якщо Ви праві, своїм повчальним тоном Ви ризикуєте нажити собі недоброзичливців
© Гуленко В.В., Молодців А.В. – Введення в соціоніку