СЕІ – опис по функціях (Панченко)

Перша функція – сенсорика відчуттів спонукає Дюму жити своїми яскравими, “смачними” відчуттями в даний момент. Виражене прагнення до різноманітних насолод і задоволень, саме сьогодні і саме зараз.

Друга функція – етика емоцій робить цей тип неперевершеним творцем і маніпулятором людськими емоціями. Залежно від власних інтересів майстерно і дуже тонко “творить інтригу”, яка може як поліпшити, так і порушити емоційно-психологічний клімат групи, сім’ї, виробничого колективу.

Рольова функція – інтуїція часу надає цьому типу прагнення до демонстрації своїх умінь орієнтуватися в потоці часу і, як йому здається, передбачати можливі невдачі і провали в майбутньому.

Больова функція – логіка дії зумовлює виникнення вкрай негативних реакцій на зауваження щодо недостатньої мобілізації і ретельності у виконанні роботи. Зауваження справедливі, і саме тому вкрай болючі для Дюма.

Логіка дії на четвертому місці, емоційне ставлення до світу нерідко спонукає цей тип до комерційних авантюр, що закінчується, як правило, на превеликий подив Дюма, дуже плачевно.

П’ята функція – інтуїція можливостей, робить цей тип навіюваним по всьому тому, що стосується нових, перспективних, глобальних ідей. З вдячністю сприймає оптимістичну інформацію про майбутнє, яке сам здатний бачити ілюзорним, похмурим.

Логіка відносин на шостому місці робить Дюма дуже вдячним шанувальником людей, що створюють стрункі логіко-аналітичні системи. Особливо, якщо останні показують цьому типу логічність його дій і вчинків. Скажіть Дюма, що він логічний, і він Ваш.

Сьома функція – вольова сенсорика. М’який і доброзичливий Дюма може спалахнути, якщо хтось проявляє зайвий вольовий натиск в ситуаціях, що суперечать його сенсорно-етичним уявленням. В інших же ситуаціях, навпаки, нерідко стимулює людей до більш енергійної, цілеспрямованої діяльності.

Восьма функція – етика відносин. Дає м’які, ненав’язливі поради щодо налагодження міжособистісних відносин, будучи людиною конформною, легко йде на компроміс, нехтуючи власними принципами заради створення теплих емоцій.

©Панченко А.Л. “Алгоритм розвиваючого валеологічного рефреймінгу”, Алтай, 1992р.