СЕІ – дитячий психологічний портрет (Овчаров А.О.)

За вдачею – спокійний, доброзичливий. Не прагне підпорядковувати собі однолітків, сам може вільно поступатися в іграх і бути в ролі підлеглого. Якщо його ображають, то, як правило, не скаржиться старшим, щоб його не вважали ” матусеним синком (дочкою)” і щоб не налаштовувати проти себе товаришів або однокласників.

Може проявляти пасивність в заняттях, лінь, великий любитель поїсти і довго поспати. Його потрібно регулярно підштовхувати, навіть заставляти робити необхідне – уроки або щось по дому. Любить годинами слухати історії, що розповідають інші, щоб в них було багато цікавих подробиць, цікавих пригод, мальовничих описів. Його емоції частіше носять позитивний характер, в спілкуванні з іншими може смішити оточуючих, жартувати, але беззлобно, піднімаючи їм настрій.

Казковій персонаж: Вінні-Пух з казки А. Мілна.

РЕКОМЕНДАЦІЇ

Проявляйте вимогливість, змальовуючи перспективирізних неприємностей в разі невиконання необхідних вимог. Використовуйте такістимули, як позбавлення улюблених занять і різних задоволень, або винагородуними. Частіше хваліть за уміння все робити красиво, із смаком, створювати гарнийнастрій своєю поведінкою. Вчіть не обіцяти даремно, а пообіцявши, обов’язкововиконати, щоб заслужити довіру і повагу людей. Поясніть, що якщо не дотримуватисядисципліни і не робити охайно будь-яку роботу, то не буде порядку і системи увсьому, а значить світ втратить свою красу і гармонію, буде багато зайвихнеприємних емоцій та мало радощів і задоволень. Тому кожен повинен заставляти себе робити, те, що нехочеться, щоб мати можливість робити те, що хочеться. Говоріть, що своєюнеслухняністю він може засмутити, образити кого-небудь і сам же потім буде відцього страждати. Супроводжуйте монотонні заняття приємними відчуттями(прослухуванням музики і так далі).

© А.Овчаров. Шлях до особистості. Для тих, хто працює з підлітками. – Новосибірськ: РІПЕЛ, 1992.