СЕІ – загальний психологічний портрет (Мегедь, Овчаров)

Зовнішність

Зазвичай СЕІ мають м’який доброзичливий погляд, мінливий і виразний; іноді очі бігають, обережно і швидко все помічають. Часом зовсім не моргає, уважний, то раптом грайливий і лукавий. Цей погляд не проникає глибоко, зате добре зображає внутрішній емоційний стан людини.

Міміка обличчя помірно жива, посмішка привітна, природна, відповідна ситуації і настрою, іноді дещо кокетлива. Обличчя часто округле, очі і рот при розмові можуть нагадувати букву «О». Грубі риси обличчя пом’якшені виразом м’якості і доброти.

Манери поведінки СЕІ скромні і витончені, хоча часом несподівано набувають відтінку фамільярності, що виражається то в ласкавих дотиках до співрозмовника, то в жестах які покваплюють. Є схильність до повноти. Одягається СЕІ зі смаком, любить аксесуари. Рухи впевнені, невимушені, розкуті, носки ніг при ходьбі часто розходяться в сторони.

Характер

Природжений дипломат, часто встановлювати мирні стосунки між ким-небудь, відновлює злагоду, буває душею своєї компанії, але в незнайомій обстановці відчуває себе скуто. Намагається розвеселити людей жартами. Завжди дружелюбно і оптимістично налаштований, але не може змусити себе спілкуватися з неприємною йому людиною. Внутрішньо ранимий і скритний, не любить говорити про свої невдачі.

Остерігається давати обіцянки, так як знає, що не завжди зможе їх виконати. Не нав’язує свою волю іншим, але вміє здійснювати емоційний вплив на людей. Досягає своїх цілей за допомогою прохань, умовлянь і надання іншим різних послуг. Миролюбний і незлопам’ятний. Не любить критикувати, конкурувати, погано відстоює інтереси справи, хоча може домовитися на неофіційному рівні. Дещо неорганізований, неохоче виконує кропітку роботу, особливо якщо вона йому не до душі.

Гурман і гедоніст: у всьому вміє знайти задоволення. Отримує насолоду від гармонії звуків, фарб, запахів і т.д. Любить гарні і оригінальні дрібниці в побуті, має хороший естетичний смак. Уважний, вміє доставляти приємне людям.

© Мегедь В. В., Овчаров А. О.