ЕСІ – опис по функціях (Панченко)

Першою функцією є інтратимна етика, що робить цей тип непримиренним борцем за моральність, порядність.

Творча функція – екстравертна сенсорика – робить цей тип дуже вольовою і самостійною особою. На будь-яке відхилення від загальноприйнятого етичного порядку реагує гіпертрофовано жорстко і непримиренно. Непоступливий, упертий.

Інтратимная логіка на третьому місці спонукає цей тип в своїй критичності здаватися холодним, логічно-безпристрасним.

Екстратимна інтуїція є больовою точкою. Важко переносить обговорення своїх власних здібностей і перспектив. Hе прощає надлишкової, на його погляд, демонстрації чиїхось достоїнств.

Навіюваний по екстратимній логіці. З вдячністю приймає поради, що стосуються ділової активності, корисності ідеї або підприємництва, їх практичної значущості.

На ділі потребує забезпечення інтратимної інтуїції. Хтось повинен допомагати орієнтуватися в часі і прогнозувати “світле” майбутнє. Насилу переносить очікування.

Сьома функція – екстратимна етика – змушує його проявляти різко і відкрито негативні емоції в ситуаціях, пов’язаних з порушенням ким-небудь етичних норм.

Восьма функція – інтровертна сенсорика – робить цей тип дуже тактовним у питаннях, пов’язаних з обговоренням фізичних особливостей людини.

©Панченко А.Л. “Алгоритм розвиваючого валеологічного рефреймінгу”, Алтай, 1992р.