ЕСІ – загальний психологічний портрет (Мегедь, Овчаров)

Зовнішність

ЕСІ має уважний, трохи насторожений погляд, іноді трохи переляканий або збентежений. Від цього погляду нічого не вислизне. Він все помічає, аналізує. Очі часто бувають великі, красиві, виразні. Але навіть якщо вони невеликого розміру, завжди звертають на себе увагу.

Посмішка ЕСІ найчастіше дещо натягнута, або тривожна. Деяким взагалі буває важко посміхатися, хоча вони намагаються виглядати менш суворими. Міміка обличчя дещо одноманітна, іноді здається застиглою.

Рухи елегантні, але трохи затиснуті. Хода ЕСІ красива, трохи скута, буває дещо незграбною або нагадує рухи маятника. Пози витончені, але без надмірностей, зазвичай добре контрольовані. У поведінці відчувається боязкість, сором’язливість або нерішучість. Якщо намагається приховати це, напускає на себе зарозумілість або поводиться з легким викликом. Найчастіше тримається серйозно, з гідністю, трохи офіційно.

Характер

передбачливий, практичний, працьовитий і послідовний у всьому. Любить чистоту, порядок і вимагає цього від оточуючих. Важко переносить порушення етичних норм, по натурі – критик і мораліст. Добре відчуває вразливі місця свого супротивника і вміє захистити від несправедливих нападок себе і близьких. З повагою ставиться до традицій, зберігає їх як моральні цінності. Трохи консервативний, але надійний в справах і відносинах.

Пунктуальний і обов’язковий; вміє виявляти витримку і наполегливість, коли потрібно. Нетерплячий в душі: йому важко чекати рішення важливого питання. Не любить відкладати справи в довгий ящик. Його обтяжує невизначеність; він дуже хвилюється через будь-які змінах в житті. Нервує, коли боїться не встигнути до терміну. Коливається у виборі мети, не завжди впевнений у собі і в своїх здібностях. Болісно переносить критику на свою адресу. Уразливий.

У новій компанії насторожений і недовірливий. Самозакоханий, не визнає любові і дружби без взаємності. Ініціативи в знайомстві не проявляє, але на розрив відносин які вичерпали себе може піти першим. Заради близьких людей або справжньої справи може винести будь-які труднощі.

© Мегедь В. В., Овчаров А. О.