ІЛІ – загальний психологічний портрет (Мегедь, Овчаров)

Зовнішність

Погляд у ІЛІ спокійний, трохи сумний, холодний, відчужений, замислений. Часом – самозаглиблений, чуттєвий, досить розсіяний. Іноді вираз його очей стає глузливим і лукавим, тоді в них з’являється блиск. Очі частіше великі і зберігають зосереджений вираз.

Міміка у ІЛІ досить одноманітна, часто буває незадоволений або сумний вираз обличчя. Посмішка ввічливості іноді не відповідає ситуації, трохи штучна, але м’яка й приваблива, іноді навіть кокетлива. Зазвичай спокійний і сумний, але якщо бачить щось, що йому не подобається, буває іронічний, зрідка – вдається до сарказму.

Виглядає ІЛІ в більшості випадків людиною врівноваженою, серйозною і глибокою. Рухи плавні, неквапливі, розслаблені. Хода трохи невпевнена, хоча тримається з гідністю. Жести скромні, не демонстративні, як і вся манера поведінки. Пози розслаблені, невимушені. Зазвичай він неквапливий, любить поговорити. Мова у нього плавна, дещо монотонна.

Характер

Великий скептик і песиміст. Пасивний і трохи консервативний: не любить змін, крайнощів, а також, коли люди поспішають і гарячаться. З недовірою ставиться до ентузіастів, закликає їх до розсудливості. Дуже ерудований, любить накопичувати інформацію що його цікавить. Допитливий, добрий порадник в ділових питаннях.

Добросовісний в роботі, ретельний і акуратний. Вміє йти від непотрібних справ, розпоряджатися матеріальними засобами і розраховувати бюджет. Цінує затишок і комфорт, хоча не завжди вміє їх створювати. Якщо справа його захоплює, може довести її технологію до досконалості. Прагне до спокою і внутрішньої рівноваги. Володіє асоціативно-образним мисленням. Схильний до споглядальності, має філософське ставлення до життя.

Може бути повільним і інертним в справах. Довго коливається в прийнятті рішень. Далекоглядний, має хороші стратегічні здібності, але відчуває труднощі при переході до конкретних дій. Стриманий в прояві почуттів, чекає ініціативи від інших. Схильний аналізувати недоліки вчинків і висловлювань оточуючих, хоча не завжди висловлює це вголос. Недовірливий і схильний піддавати все сумніву.

© Мегедь В. В., Овчаров А. О.