Найбільш сильною, програмною функцією є логіка відносин, що надає цьому типу розсудливість, логічність навіть в емоційно-етичних питаннях. У зв’язку з цим, навіть у відносинах він орієнтується не симпатії і антипатії, а на категорії, засновані на розумі: справедливість, рівність, доцільність.
Творчої функцією цього типу є інтуїція можливостей, яка змушує його використовувати свою першу функцію – логіку для вирішення абстрактних, теоретичних проблем.
Рольова функція Робесп’єра – етика відносин, проявляється в спробах встановити нормовані, регламентовані міркуваннями справедливості відносини. Не впевнений в справжньому ставленні людей до нього.
Четверта, больова функція – вольова сенсорика завдяки якій він стає болісно сприймати грубощі, крики і тиранію з боку оточуюччих.
Сугестивною функцією є етика емоцій, що робить його тип високо навіюваним в питаннях, пов’язаних із забезпеченням психоемоційного фону. З вдячністю сприймає емоційну підтримку і схвалення з боку партнера.
Шоста функція – сенсорика відчуттів. Дуже потребує того, щоб хтось постійно задовольняв його сенсорні потреби і дбав про здоров’я, відпочинок.
Сьома функція – логіка дії. Не приділяє особливу увагу питанням які пов’язані з алгоритмом, детальним опрацюванням справ сьогоднішнього дня, однак до того часу, поки це не суперечить логіці розвитку перспектив його справи.
Восьма функція – інтуїція часу. По цій функції дає ввічливі поради оточуючим щодо своєчасності – несвоєчасності будь-якої справи, доречності в даний момент, орієнтації в потоці часу.
©Панченко А.Л. “Алгоритм розвиваючого валеологічного рефреймінгу”, Алтай, 1992р.