ЛІІ – загальний психологічний портрет (Мегедь, Овчаров)

Зовнішність

Погляд ЛІІ замислений, холодний, відсторонений. Коли зупиняється на співрозмовнику, стає нерухомим, уважним. Може дивитися в упор, вивчаючи і не кліпаючи. Під час спілкування зрідка змінюється вираз обличчя, стаючи мрійливим або м’яким, гнівним або веселим, але частіше – залишається непроникним і маловиразним.

Посміхається ЛІІ рідко і лише з певного приводу, зазвичай досить стриманий. Іноді, бажаючи здаватися люб’язним, може криво або якось неприродно посміхнутися. Рідко сміється по-справжньому і сміх його незвичайний – судорожний, здавлений або зі скрипом. Риси обличчя часто характерні, з розвиненими надбрівними дугами, носом що виділяється або впертим підборіддям. Обличчя зазвичай зберігає байдужий вираз. Тільки зрідка сильні емоції можуть змінити колір шкіри або додати блиску очам.

Хода у ЛІІ зазвичай легка, постава пряма, але можна помітити скутість в плечах або легку сутулість. Жести невпевнені, повільні, розсіяні, обережні. Часто буває худорлявий, аскетичного вигляду. Пригнічені емоції часто виражаються в мимовільних нервових жестах. Тримається з усіма однаково коректно, але сухо, тримає дистанцію і не любить її зближувати.

Характер

Володіє гарним аналітичним мисленням і розвиненою логікою. Вміє концентруватися на головному, відставляючи в сторону все другорядне. Уміло розподіляє заходи в часі і виконує все заплановане в термін. Не любить робити кілька справ одночасно. Не виносить, коли його відволікають несвоєчасними або порожніми для нього розмовами і візитами. Цікавиться різними структурами і класифікаціями.

Недовірливий до нових ідей, але, повіривши в них, стає їх послідовним прихильником. Цілеспрямований і наполегливий. Завжди виконує взяті зобов’язання. Не визнає командних методів управління, дуже незалежний. Йому важко щось нав’язати, нелегко переконати. Він не йде на поводу у своїх настроїв.

Не любить ходити по інстанціях, підписувати папери, домагатися чого-небудь. Його дратує тяганина і марна трата часу і сил.

Скромний і невибагливий в речах і їжі. Неохоче займається побутовими проблемами. Особисті питання не любить обговорювати з кимось. Стриманий в прояві почуттів, в спілкуванні дотримується дистанції. Лояльний і терпимий до чужих недоліків.

© Мегедь В. В., Овчаров А. О.