ІЕІ – загальний психологічний портрет (Мегедь, Овчаров)

Зовнішність

ІЕІ має розсіяний, замислений або мрійливий погляд. Часом помітний емоційний блиск в очах. Дуже виразні очі вивчають співрозмовника. Але цей уважний погляд ІЕІ не видається настирливим або пронизливим. Його пом’якшує вираз певної відчуженості.

Посмішка природна, але дещо невпевнена, сором’язлива. Здається ласкавою, разом з тим стриманою. Міміка обличчя мінлива, виразна, часто обличчя має меланхолійний вираз. У спілкуванні зазвичай викликає прихильність до себе співрозмовників привітною посмішкою.

Рухи, як правило, м’які, плавні, важкі або ліниві, що в загальному створює враження поступливості, залежності. Жести витончені, легкі, трохи театральні.

Хода вальяжна або швидка, але легка, розкута. Поведінка ІЕІ не демонстративна, скромна, часто боязка або сором’язлива. Можуть бути несподівані перепади настрою і тоді поведінка буває непередбачуваною, навіть екстравагантною. Мова зазвичай тиха, вкрадлива, часто емоційна, інтонації ласкаві.

Характер

По натурі – мрійник і романтик. Небайдужий до всього нового, гарного й оригінального. Любить справляти враження делікатністю і витонченістю у вчинках або висловлюваннях. Втомлюється рутиною: його вабить мистецтво, цікавлять неординарні люди, незвичайні явища. Він охоче подорожує, любить пригоди. Йому важко дається ділова активність; більше схильний думати, чим діяти. Часто вагається у виборі рішень, не любить зобов’язань. Часом буває непередбачуваний.

Прив’язується до людей, намагається поліпшити настрій оточуючим. Дуже терпимий до людських слабостей і недоліків. Його доброзичливість і безтурботність дозволяють йому успішно встановлювати мирні стосунки між тими хто сперечається. Він вміє використовувати свою гнучкість і вплив на людей, які не можуть відмовити йому у проханні.

Дуже привабливий: посміхається, навіть коли говорить неприємне. Володіє тонким почуттям гумору. З ним важко посваритися. У нього бувають різкі перепади настрою – від сміху до сліз. Ділиться своїми проблемами з оточуючими, потребує їх співчуття і підтримки. Важко переживає свої поразки, але, незважаючи на це, ніколи не втрачає надії на краще.

© Мегедь В. В., Овчаров А. О.