ІЕІ – загальний психологічний портрет (Гуленко)

Зовнішні ознаки

Найхарактерніша риса, що дозволяє з упевненістю припустити, що людина належить до даного соціотипу, – елегантний зовнішній вигляд. ІЕІ дуже тонко почуває гармонію. Почуття композиції дозволяє йому вдягатися часом досить вишукано. Прекрасно підбирає предмети туалету. Іноді виглядає як справжній франт. Це стосується як жінок, так і чоловіків. Інша особливість стосується ходи і фігури. Фігури в ІЕІ зустрічаються як худі, так і повні, причому чим більш розвинутий інтуїтивний компонент, тим сильніше виражена схильність до повноти. Але не залежно від фігури дуже добре володіє своїм тілом, хода часто буває граціозна, часом навіть вигадлива, з викроковуванням. Більш емоційний варіант ІЕІ легко пізнати по оживленій жестикуляції. Для нього характерний жест рукою від себе убік з розгортанням долоні. Очі – що сміються, вузькі. У більш інтуїтивного варіанта – широкі, цікаві. Під час розмови іноді має схильність заглядати в очі співрозмовникові, а також брати його за руку.

Манера спілкування

У спілкуванні найголовніша ознака, яка надійно свідчить про належність людини до даного соціотипу, – тривожна, трохи соромлива посмішка, що з’являється в нього під час хвилювання або коли про нього заходить розмова в його присутності. Цікавлячись всім незвичайним, оригінальним, має схильність до милої балаканини про різного роду цікаві дрібниці. Йому часом буває важко зосередити увагу на головному. Збиває загальну лінію бесіди, зненацька задаючи питання не по темі. Любить цікаві або просто кумедні історії. Згадує кумедні епізоди зі свого життя. У розмові часом ламається і кокетує, відтягаючи остаточну відповідь, хоча для себе вже все вирішив. Схильний давати порожні обіцянки. Завжди знаходить елементарні виправдання своєї необов’язковості типу: “хотів, але не зміг”, “так склалися обставини” і т.п. Любить говорити про свою непрактичність. Але при цьому вміє непогано провернути комерційні справи. Гнучкий і виверткий, це допомагає йому довго утримуватися на своїй посаді. Непогано керує за рахунок того, що вміє підбирати собі надійних заступників. Розгублених людей заспокоює, говорячи про те, що ще не все втрачено, що усе ще попереду і т.п.

Особливості поведінки

Спостерігаючи ІЕІ в плині деякого часу, легко помітити таку його особливість, як контраст між поводженням на людях, у незнайомій компанії і серед своїх близьких, у тому числі вдома. На людях ІЕІ поводиться завжди м’яко, виховано, не дозволяючи собі ніякої брутальності або навіть нечемності. Але у своєму колі, серед близьких людей може поводитися часом навіть розв’язно. Любить “подуріти”, створювати незвичайні ситуації. Тормошить людей, щоб викликати в них позитивні емоції. Удома буває дуже примхливий, уперто домагається свого, влаштовуючи ридання, сльози, навіть скандали. Ці емоційні сплески швидко проходять, не зачіпаючи його глибоко. Емоції дуже гнучкі, включаються і виключаються свідомо. У звертанні з грішми марнотратний, не може собі відмовити в чому-небудь, тому влазить у борги, якщо власних коштів не вистачає. Любить красиве, “салонне” життя, тому дуже вимогливий. Схильний до шлюбів з розрахунку. Скаржиться на погане життя, страждання. Любить, щоб його лікували, доглядали за ним, вислуховували скарги про погане самопочуття і т.п. Накопичує їх у собі, щоб потім при підходящому випадку висловити усе відразу.

Рекомендації

Ваша сильна сторона – розвите інтуїтивне передчуття, що дозволяє Вам витягати уроки з помилок минулого, щоб не повторювати їх у майбутньому.

Майбутнє Ви уявляєте собі оптимістично. Ви – мрійлива, романтична натура. Вам по душі краса в мистецтві й у житті. Ваша творча натура не виносить сірості і стандарту. У будь-яку справу Ви вносите елементи добірності й оригінальності.

Ви добре розбираєтеся в настроях людей, маєте тонке почуття гумору, умієте з його допомогою поліпшити настрій собі і своїм близьким. Ви маєте багатий світ різноманітних почуттів і багато в чому залежите від нюансів свого щиросердечного стану. Ви здатні на піднесені почуття і схильні ідеалізувати людей. У навколишній світ Ви вносите святковість і “височину”.

Ваша головна проблема полягає в тому, що Вам важко постійно змушувати себе займатися повсякденними, нецікавими справами, що носять сугубо матеріальний характер. Ви не вмієте ощадливо вести господарство, Вам часом важко устояти перед спокусою придбання красивих речей, вартість яких виходить за межі Вашого бюджету. Стежте за тим, щоб не витрачати гроші на непотрібні дрібнички: Ви піддаєтеся ризику постраждати у фінансовому відношенні.

Виявляйте більше стриманості у витратах, щоб не поставити себе в принизливе становище, коли Вам розраховуватися з боргами самими різними способами, аж до продажу речей. Не йдіть на поводу у своїх честолюбних устремлінь і ілюзій щодо “легкого” життя, не підкоряйте їм розуміння етики і моралі, щоб позбутися від повсякденних турбот. Нехай Ваші щирі почуття підкажуть Вам правильний вибір між матеріальним і духовним аспектами життя.

Інша Ваша проблема полягає в тому, що Ви не схильні довго ховати від оточуючих свої переживання і фізичні недуги. Цим Ви можете стомити людей і викликати в них недовіру щодо щирості Ваших переживань. Утримуйтеся від зайвих претензій до навколишніх і скарг на відсутність належної турботи стосовно Вас. Щоб заслужити увагу близьких, намагайтеся стримувати деяку примхливість у Вашому характері.

Виявляйте більше великодушності і діяльної турботи про людей. Намагайтеся заслужити добре ставлення до себе працьовитістю й активною участю в загальних справах і ні в якому разі не давайте порожніх обіцянок. Не проводьте вільний час у мріяннях, марних емоційних бесідах і таємних переживаннях. Якщо Ви велику частину вільного часу присвятите реальній справі, то Ваші шанси процвітати в житті значно зростуть.

© Гуленко В.В., Молодців А.В. – Введення в соціоніку