ЕІІ – опис по функціях (Панченко)

Сильна функція – інтратимна етика – робить цей тип творцем людських відносин. Намагається примирити всіх ворогуючих, втішити ображених і дати кожному частинку своєї душі. Співчуття, співпереживання, вміння зняти емоційну напругу – головні якості його характеру.

Через свою творчу функцію – екстратимну інтуїцію – шанобливо ставиться до здібностей і талантів інших людей, сприяє їх розквіту, бачить їх застосування в майбутньому.

За рольовою функцією – інтратімна логіка – намагається бути неупередженим, об’єктивним у своїх уподобаннях і антипатіях, проте того хто провинився може повністю ігнорувати.

Його больова точка – вольова сенсорика. Достоєвський не може сам проявити агресію і не терпить агресії з боку іншого. Поступливий, неконфліктний.

Завдяки сугестивнійй функції – екстратимній логіці – з великою увагою ставиться до порад по сумлінному виконанню конкретної роботи, по детальному опрацюванню справи.

Шоста функція – інтратимна сенсорика. На ділі потребує забезпечення комфорту, живе згідно смаків іншої людини, шанувальник всього красивого. У своїх захопленнях несміливі, покладаються в цьому плані на партнера.

Сьома функція – етика емоцій – дозволяє пристосуватися до почуттів іншої людини, не виказуючи при цьому свої емоції. Справляють враження замкнутих або навіть байдужих людей, хоча в душі – море сильних переживань.

Восьма функція – інтратимна інтуїція – змушує цей тип не рахуватися зі своїм особистим часом для допомоги партнеру. Тактовно дає поради щодо завчасної підготовки до справи.

©Панченко А.Л. “Алгоритм розвиваючого валеологічного рефреймінгу”, Алтай, 1992р.