ЕІІ – дитячий психологічний портрет (Овчаров А.О.)

Зазвичай це м’які, добрі, чуйні діти. Однолітки часто звертаються до них за допомогою, заздалегідь знаючи, що вони ніколи не відмовлять . Цією якістю оточуючі можуть часом зловживати, навантажуючи “Гуманістів” всілякими проханнями і дорученнями. Більш спритні і підприємливі часто списують у них диктанти і контрольні, користуються їх підручниками, зошитами.

“Гуманісти” – дуже усидливі, старанні учні, вельми відповідально відносяться до своїх обов’язків.

Вони скромні і соромливі в поведінці, ніколи не вип’ячують свої достоїнства і успіхів. Не прагнуть керувати і підпорядковувати інших собі: швидше, поступляться в суперечці, навіть будучи упевненими в своїй правоті, щоб зберегти хороші стосунки.

Серед дуже близьких людей можуть виступати в ролі примирителів, оскільки дуже страждають через сварки і непорозуміння. При цьому стараються не займати відверто чиюсь сторону і бути об’єктивними.

Відзначаються прихильністю до людей, дружать багато років з одними і тими ж дітьми. Дуже переживають, коли оточуючі не зважають на їх думку. Тоді йдуть в тінь, не бажаючи “нав’язуватися”.

Казковий персонаж: Попелюшка з казки Ш.Пеppо.

РЕКОМЕНДАЦІЇ

Стежте за тим, щоб ваше дитя займалося необхідними кориснимисправами. Твердо і чітко говоріть йому, що слід робити і чому, а що можнавідкласти. Радьте, що йому до лмця з одягу, а що ні. Швидко вирішуйте будь-які йогосумніви. Стежите за його здоров’ям, щоб він більше бував на повітрі,спілкувався з іншими дітьми, займався спортом. Стимулюйте до праці тим, що васможе засмутити його пасивність, розстроїти, виможете змінити своє до нього ставлення. Хваліть його за доброту і увагу. Вчітьробити справу для інших, щоб заслужити на їх повагу і любов. Апелюйте досовісті і почуття обов’язку, щоб він узяв себе в руки і зробив необхідну, алецікаву справу. Хваліть його, але скромно і наодинці, за проявлені здібності, зайого пунктуальність, обов’язковість, старанність. Залучайте його до роботивласним прикладом. Соромте, якщо він не зробив обіцяного, говоріть, що тодійому не довірятимуть в майбутньому.

© А.Овчаров. Шлях до особистості. Для тих, хто працює з підлітками. – Новосибірськ: РІПЕЛ, 1992.