ЕІІ – загальний психологічний портрет (Мегедь, Овчаров)

Зовнішність

Поглядом ЕІІ зазвичай уважно, проникливо, але м’яко аналізує. Хоча іншим здається трохи відчуженим, розсіяним, іноді таким що вивчає і трохи збентеженим. Часом він висловлює німий докір як наслідок прихованих і невисловлених думок або вражень. Очі дуже виразні, вони добре передають почуття жалю або образи. Тоді в них ховається біль і смуток. Набагато рідше радість.

Міміка обличчя, навпаки, досить скута. Найчастіше обличчя ЕІІ взагалі здається натхненним, спокійним і незворушним, хоча його м’язи трохи напружені. Посмішка буває рідко – несмілива або трохи збентежена.

Тримається ЕІІ дещо невпевнено і боязко. Пози і жести скромні, не демонстративні. Зазвичай стриманий в розмові, його мова неголосна, навіть вигуки здаються приглушеними. Він рідко буває красномовним і ще рідше емоційним – зазвичай лише в тих випадках, коли глибоко порушені його почуття і принципи. Не завжди буде сперечатися, але дуже упертий і безкомпромісний в своїх переконаннях.

Характер

Головна риса – гуманізм і увага до людей. Працьовитий і пунктуальний, ретельний в опрацюванні деталей будь-якої справи. Не любить поспіху і суєти, тому до всього готується заздалегідь. Вміє розподіляти заходи в часі і встигає виконувати їх до призначеного терміну. Виявляє співчуття і доброту до близьких. Його самовідданістю часто зловживають, так як йому складно відмовити людині в проханні.

Трохи невпевнений у собі, скромний і не демонстративний. Сором’язливий і рідко проявляє ініціативу в суспільстві. До насильства і авторитарності ставиться негативно, протиставляючи їм спокійну впертість і витримку. Уникаючи суперечок, може поступитися, але своїх переконань не змінює. Не прощає несправедливість і зради, непоступливий в питаннях моралі. В інших питаннях поступливий і терпимий.

Вважає за краще приховувати свої емоції, врівноважений і стриманий у відносинах. Відвертий тільки з близькими людьми. Вразливий і ранимий, важко переносить сварки, намагається помирити ворогуючі сторони, але при цьому бути об’єктивним. Погано переносить самотність, але свою компанію нікому не нав’язує.

© Мегедь В. В., Овчаров А. О.