СЛЕ – дитячий психологічний портрет (Овчаров А.О.)

Часто є лідером серед своїх однолітків, в основному, за рахунок своєї фізичної сили, жорсткості, уміння нав’язати свою волю.

Може поводитися зухвало грубувато з оточуючими, бути недісциплініpованним на уроках.

Любить рухливі ігри, фізичні вправи, рано освоює велосипед і інші види техніки, азартний в змаганнях, особливо в гонках. Легко свариться, першим не йде на примирення, але довго не застрягає на своїх переживаннях.

Інколи не може знайти застосування своїм здібностям і витрачає сили та час на сумнівні компанії, колотнечі і порожнє проведення часу.

Якщо щось вирішує, не любить поступатися; їх вчинки часто імпульсивні, з елементами ризику і-авантюризму; у гніві їх краще залишати в спокої. Дуже залежать від свого настрою, що позначається на стосунках з іншими і їх заняттях.

Казковий персонаж: дочка отаманші розбійників з “Снігової королеви” Г.Х.Андеpсена.

РЕКОМЕНДАЦІЇ

Не пригнічуйте його індивідуальність. Остерігайтеся строгих покарань, які можуть його зробити жорстоким. Старайтеся терпляче, лагідно переконувати в необхідності виконувати вимоги для того, щоб робити добро, заслужити на хороше ставлення і повагу людей.

Пояснюйте користь і цінність справи, необхідність закінчитийого в строк. Хваліть за проявлену силу і терпіння, за доброту і благородствовчинків. Підтримуйте з ним теплі, довірчі стосунки, розважайтеся разом,прагніть помічати в сумному смішні сторони, жартуйте, веселіть його. Частіше хвалітьза те, що у нього виходить добре, говоріть, що він здатний і все може зробити. Якщоце не допомагає, злегка зачепіть його гордість і самолюбство, кажучи, що він неспроможний впорається з тим, що для інших не є проблемою. Розберіться, що йогобільше захоплює і вмовте поставити перед собою велику мету, намалюйте хорошіперспективи в житті, якщо він її досягне. Стимулюйте тим, що не приховуйте своєзасмучення при його неслухняності і робіть йому приємне, якщо він виконаєпрохання.

© А.Овчаров. Шлях до особистості. Для тих, хто працює з підлітками. – Новосибірськ: РІПЕЛ, 1992.