СЛЕ – загальний психологічний портрет (Мегедь, Овчаров)

Зовнішність

Зовнішність СЛЕ буває досить різноманітною. Цей тип особистості не завжди простий для візуальної діагностики, як і тип ЕІЕ. Можна виділити такі загальні риси:

Холодний, такий що оцінює погляд, досить чіпкий, все помічає, але з легким серпанком або поволокою, що надає йому іноді вираз невинності, романтичності або мрійливості. Посмішка СЛЕ не завжди відповідає виразу очей, тому може виглядати натягнутою. Найчастіше посміхається з певного приводу, а не для того, щоб привернути до себе.

Рухи добре скоординовані, гармонійні, хоча можуть бути дещо рвучкими. Хода зазвичай плавна, впевнена, гнучка, «котяча». Помітно, що людина вміє себе подати, підкреслити переваги свого тіла. СЛЕ вміє легко нести своє тіло, навіть маючи значну вагу. Одягається, як правило, зі смаком, любить дорогі, рідкісні речі. Стиль на кожен день діловий або спортивний.

Якщо в гарному настрої – розслаблений і веселий. У поганому настрої губи бувають стиснуті, погляд з-під лоба. Пози в міру розкуті, жести вальяжні, охоче демонструє силу і впевненість у собі. Іноді буває нетерплячий, з несподіваними перепадами настрою: то імпульсивний і різкий, то іронічний і ласкавий з нотками інтимності в голосі.

Характер

Сильна і рішуча людина. Любить і вміє справляти враження на оточуючих. Стриманий або запальний, мстивий або добрий – він завжди контрастний і цікавий. Може здійснювати сильний вплив на людей як словом, так і ділом. Наявність великої, важко досяжної мети підвищує його життєвий тонус: йде до неї не дивлячись ні на що. Добре розбирається в ділових здібностях оточуючих і вміє їх використовувати в інтересах справи. Так само добре бачить слабкості і недоліки інших і може дати коротку, але вичерпну характеристику людині.

Охоче радить і керує діями інших, але сам наказового тону не виносить. Може в таких випадках навіть робити навпаки. Не терпить, коли йому щось нав’язують. В душі схильний до сумнівів, часто буває в поганому настрої, що може відбиватися на його відносинах з оточуючими. Сумує, якщо немає де застосувати свої сили. Схильний здійснювати необачні вчинки. Охоче йде на ризик. Не любить коли оточуючі обмежують його вільний вибір в чомусь.

Відчуває труднощі, якщо потрібно висловити свої почуття іншій людині, так як внутрішньо самозакоханий і недовірливий. Упертий і непоступливий по натурі, але в інтересах справи може піти на тимчасові компроміси. Поважає впливових, підприємливих людей, але в особистих відносинах віддає перевагу більш м’яким і поступливим.

© Мегедь В. В., Овчаров А. О.