ЛСЕ – опис по функціях (Панченко)

Найсильнішою функцією цього типу є екстратимна логіка, яка обумовлює його діловий, конкретно-логічний розум, змушує його ретельно опрацьовувати і враховувати деталі справи. У будь-якій ідеї головне для Штірліца – її практичність і доцільність.

Друга функція – інтратимна сенсорика – змушує його бути завжди підтягнутим, акуратним, надавати великого значення фізичному стану не лише своєму, а і партнера.

Рольова функція – етика емоцій – робить цей тип сухувато-ввічливим і підкреслено-коректним, аж до деякої церемонності. Hе любить красивих слів, компліментів. Однак йому властиві спалахи люті, коли він може кричати і навіть жбурляти предмети.

Больова точка – інтратимна інтуїція – не дає Штірліцу можливості добре орієнтуватися в часі. Людина сьогоднішнього дня він ніби “губиться” в часі, при цьому дуже ображається, коли люди не дотримуються поставлених ним термінів.

Сугестивна функція – інтратимна етика – змушує його прагнути строго дотримуватися етичних норм в групі. Для нього дуже важлива репутація “порядної людини”.

Завдяки своїй шостій функції – екстратимній інтуїції – є прихильником поступового, але постійного просування вперед.

Сьома функція – інтратимная логіка – дозволяє прислухатися до глобальних теорій, однак до того часу, поки вони не здадуться йому занадто вже нереальними. Тоді він засудить цей фантастичний проект.

За восьмоюй функцією – екстратимною сенсорикою – завжди має свою думку з будь-якого питання. Відчуває велику відповідальність за партнера і без зайвих слів приходить йому на допомогу.

©Панченко А.Л. “Алгоритм розвиваючого валеологічного рефреймінгу”, Алтай, 1992р.