ЛСЕ – загальний психологічний портрет (Мегедь, Овчаров)

Зовнішність

Погляд ЛСЕ холодний, швидкий, оцінює і помічає все навколо до найменших деталей. Очі дивляться на співрозмовника прямо в упор і, незважаючи на емоційний блиск, здаються не дуже виразними. Вони швидше запитують і отримують інформацію, ніж її видають. Але сильні почуття – зацікавленість чи байдужість, гнів чи радість – завжди легко читаються в погляді стриманого ЛСЕ.

Міміка ЛСЕ теж небагата, обличчя напружене, через що здається трохи нервовим. Губи щільно стиснуті, посміхається рідко, трохи натягнуто. Зате сміх його буває дуже заразливим.

Хода зазвичай чітка або рвучка, незграбна, ніби дерев’яна. Він немов «штампує крок». Спина пряма, негнучка. Жести рішучі, різкі, впевнені. Неспокійний, довго в одній позі залишатися не може. Часто має міцну статуру або кремезну постать, по-військовому підтягнутий. Манера поведінки аристократична, офіційна, сувора. Тримається на дистанції, з гідністю.

Характер

Практичний і дуже працьовитий. Ніколи не розслабляється, підтримує стабільну працездатність в будь-якому настрої. Не терпить ліні і розхлябаності, непотрібних справ і порожніх фантазій. Засуджує нелогічні вчинки, не прощає необов’язковості. Любить у всьому ясність і чіткість. Намагається бути добре поінформованою, компетентною людиною. У розмові спирається на факти. Пунктуальний і сумлінний, з розвиненим почуттям обов’язку. Вміє керувати людьми.

Борець за якість. Зосереджуючись на деталях роботи, може ледве укладатися в термін, що дуже болісно переживає. Коли критикують його методи роботи, може спалахнути. Дуже емоційний, твердий і непоступливий. У спілкуванні зі сторонніми, як правило, люб’язний і стриманий, прагне дотримуватися правил хорошого тону. Але з близькими йому іноді не вистачає дипломатичності: буває надмірно прямолінійним і суворим. Йому важко висловлювати схвалення, робити компліменти на адресу інших. Намагається приховувати свої емоції і почуття, але це йому не завжди вдається.

Акуратний, підтягнутий, але не модник. Любить усталені добрі традиції і порядок. Гурман, періодично влаштовує дружні застілля, любить дорогі і красиві речі. Свої звички і переконання не змінює. Його дуже обтяжує будь яка невизначеність і нестабільність становища.

© Мегедь В. В., Овчаров А. О.