СЕЕ – опис по функціях (Панченко)

Найсильніша функція – екстратимна сенсорика – робить цей тип надзвичайно прагнучим до влади і слави. Ініціативний, демонстративний, володіє вродженим естетичним смаком. Велике значення надає фізичним даним партнера.

Інтратимна етика, будучи творчою функцією, дозволяє цьому типу прекрасно орієнтуватися в сфері відносин і маніпулювати почуттями інших людей. Не приховує своїх почуттів, пишається ними. Товариський, балакучий, прагне бути в центрі уваги будь-якої компанії.

Рольова функція – екстратимна інтуїція – спонукає періодично здаватися сумним, розчарованим, незрозумілим, філософічним.

Інтратимна логіка, як больова точка, обумовлює високу вразливість в ситуаціях, що вимагають логічної, врівноваженої, конгруентнї поведінки.

Навіюваний по інтратимній інтуїції. З вдячністю прислухається до порад, що виправдує його підвищену активність, ніби запобігачи можливим провалам і небезпеці в майбутньому.

Шоста функція – екстратимна логіка. Для нього необхідно, щоб партнер подбав про виконання буденних рутинних справ, пропрацював за нього деталі, довів до кінця розпочату справу.

Сьома функція – екстравертна сенсорика – робить цей тип, що буде безпристрасно обговорювати питання, які пов’язані з комфортом, фізичним самопочуттям, поки це не зачіпає його сенсорно-етичних устремлінь.

За восьмою функцією – екстратимна етика – намагається бути уважним і коректним до емоцій партнера.

©Панченко А.Л. “Алгоритм розвиваючого валеологічного рефреймінгу”, Алтай, 1992р.