СЕЕ – загальний психологічний портрет (Мегедь, Овчаров)

Зовнішність

Погляд у СЕЕ швидкий, побіжний, який все помічає. Очі можуть бути різної форми – від маленьких і запалих, до опуклих, великих, з поволокою. Але вони мають одну загальну особливість – перебігають з предмета на предмет, ні на чому довго не затримуються. Дивляться на співрозмовника уважно, співчутливо, але не дуже довго. В іншому випадку СЕЕ починає швидко кліпати.

Міміка обличчя рухлива, виразна, часом нервова, іноді розслаблена, але завжди добре показує ставлення до того що відбувається. І ще частіше – ту роль, яку вимагає ситуація. Якщо внутрішній стан протилежний цій ролі, посмішка стає застиглою. Часто рот здається злегка примхливим, очі – дещо округлими.

Рухи впевнені, гнучкі і невимушені. Поведінка мінлива: то інтимно-задушевна, попереджувальна, з дотиками або обіймами, то зарозуміло-глузлива, з жартівливими, двозначними жартами, але частіше за все зверхньо доброзичлива. Хода пружна, демонстративна, іноді розбовтана. СЕЕ часто зраджує почуття міри і тоді його послужливість, балакучість і фамільярність можуть здатися настирливими.

Характер

Має лідерський характер, впевнений в собі, заповзятливий, активний. Реаліст і прагматик, але буває ласкавий і сентиментальний з тими, кого любить. Часто ставить перед собою великі цілі і вміє їх досягати. Схильний до практичної діяльності; проблеми краще вирішувати відразу, так як потім може до них охолонути. Дуже рухливий, прагне до нових вражень, може стати душею компанії. Любить бути в центрі уваги, викликати повагу і захоплення. Вміє організовувати дозвілля і розваги інших.

Може брати на себе занадто багато справ, що ускладнює їх виконання. Йому необхідна позитивна оцінка його старань, але іноді критика також стимулює його до діяльності. Від нудьги падає його життєвий тонус, тоді він дуже потребує турботи і співчуття. Йому завжди хочеться досягти більше того, що має.

Дипломатичний з людьми, особливо з незнайомими і впливовими, вникає в їхні проблеми, зав’язує корисні контакти. Велику увагу приділяє естетиці і зовнішньому вигляду. Прагне до високого соціального статусу і матеріального благополуччя. Насилу пристосовується до вольових і незалежних людей. Поради інших вислуховує, але робить по-своєму.

© Мегедь В. В., Овчаров А. О.