СЕЕ – загальний психологічний портрет (Гуленко)

Зовнішні ознаки

СЕЕ помітний у першу чергу по фігурі і рисам особи. Часто має повну, об’ємну у всіх частинах тіла фігуру. Особливо яскраво це виявляється в жінок. Через цього СЕЕ робить враження деякої “неприборканої” маси, При погляді на особу СЕЕ в першу чергу звертає на себе увага м’який, іноді плаксивий рот, а також нервові губи, куточки яких часто сильно опущені вниз. Через це в зрілому віці утворяться бічні вертикальні складки шкіри навколо рота. Форма особи – овальна, згладжена, без виступаючих частин. Очі – рухливі, в’юнкі, ковзні по поверхні людей і предметів, що обмацують простір. Посаджено очі звичайно не глибоко. Іноді спостерігається утяжеленная нижня частина особи. Два підтипи СЕЕ – сенсорному й етичний – розрізняються по характері рухів і ході. Етичний варіант СЕЕ – швидкий, непосидючий, зухвалий. Сенсорний варіант спокійний, розмірено і впевнено рухається. Спостерігаючи за його пересуваннями протягом деякого часу, ви можете прийти до відчуття “в’язанням, тягучої маси”, “кульки ртуті”. Одяг СЕЕ звичайно виділяє його з навколишньої юрби. За модою стежить, але не можна сказати, що бездумно копіює. Удягається так, щоб звернути на себе увага навколишніх. У своєму зовнішньому вигляді завжди упевнений, тому дозволяє собі часом самі оригінальні убрання, що відразу кидаються в очі (жінки).

Манера спілкування

Основна ознака, що дозволяє визначити СЕЕ по манері спілкування, – бурхлива відповідна реакція, коли його намагаються підкорити яким-небудь правилам, обмежити його активність. Поводиться в таких випадках дуже напористо, зухвало. СЕЕ дуже дратується, коли його критикують за капризи, нелогічні вчинки, намагаються з’ясувати причину його поводження. Дуже самовпевнений, з логічними доводами не вважається. У спілкуванні змело виявляє свої почуття. Може відкрито, в очі висловити свої симпатії – антипатії. Почуття дуже гнучкі, мінливі. Може насваритися з человеком. піти, ляснувши дверима, але через якийсь час повернутися і помиритися, як ні в чому не бувало. Періодично в СЕЕ настають хвилини розслабленості і замисленості. Любить у такі хвилини посумувати, поскаржитися, що його не розуміють, що в дійсності він не такий, якої здається навколишнім. Погляд при цьому спрямовується вдалину, очі покриваються поволокою, затуманюються. У компанії прагне викликати в людей позитивні емоції. Розважати інших не любить, але з задоволенням підтримує атмосферу вільного, абсолютно розкутого спілкування. Товариський, любить поговорити про що завгодно. Часто має звичку довго бовтати по телефоні. Вдома в дружньому колі свій настрій переносить на навколишнім. Якщо в нього поганий настрій, то всім погано, якщо ж веселе, то може накоїти усе, що завгодно.

Особливості поведінки

Головна особливість поводження СЕЕ, що стає добре помітної через деякий час спостереження за ним, – це уміння маніпулювати почуттями людей. Коли йому потрібно, завжди вміє звернути на себе увага навколишніх. Причому робить це відкрито, без тіні зніяковілості. Володіє, як правило, великою кількістю знайомств. Сам порвати обридлі відносини не завжди може, тому коло його знайомств постійно розширюється. Скрізь діє відповідно до наявних можливостей. За нереальні з його погляду справи ніколи не береться. Характерна його тактика в рішенні проблем: намагається них вирішити сходові, з наскокові. Хоче одержати швидкий результат своєї роботи. Якщо цього ні, то бажання працювати пропадає. Не може займатися довго тим самим. Непосидющий. Нудьгує рідко, уміє завжди знайти собі Заняття по настрої. У побуті поводиться безтурботно. Забуває виключати побутові прилади. Блюда, що не вимагають постійної присутності під час їхнього готування, часто підгоряють (жінки). Схильний виявляти ніжність до тварин. Зворушується пташками, симпатичними кішками або собаками, якщо зустріне них на вулиці. Однак у будинку їх не тримає через розуміння чистоти і гігієни.

Рекомендації

Ваша сильна сторона – рішучість і заповзятливість. У Вашого типу особистості часто присутня схильність до лідерства. Ви не боїтеся взяти на себе ініціативу керівництва людьми для рішення великих задач. Ви завжди упевнені всебе.

Ви вмієте постояти за себе, відстояти свій авторитет від несправедливих нападок. Ви активно піклуєтеся про насущні інтереси своїх близьких, щоб забезпечити їм гарний рівень життя. Своїми діловими, організаторськими здібностями Ви привертаєте увагу людей до себе. У Вас велике коло знайомих, серед яких Ви користуєтеся повагою і довірою. Добре почуваючи ділові якості людей.

Ви вмієте правильно використовувати них в інтересах справи. Ваші чуйність і чарівність дозволяють Вам здобувати собі друзів і завойовувати симпатії навколишніх. Ваші численні друзі і знайомі готові багато чого зробити для Вас. У житті у Вас виникають труднощ через те, що в потоці справ, якими Ви займаєтеся.

Вам не завжди удається відокремити головне від другорядного. Це веде в остаточному підсумку до даремної витрати сил і перевтомі. Вам потрібно розвивати в собі посидючість і терпіння. Намагайтеся доводити почате до кінця, перш ніж братися за щось нове.

Не намагайтеся кожна справа вирішувати негайно, наскоком. Будьте послідовні, використовуйте різні шляхи і підходи до рішення важких проблем. Більше займайтеся самоосвітою, підвищуйте свою теоретичну підготовку. Це дозволить Вам уникнути обвинувачень у некомпетентності і зміцнить Ваш авторитет. Концентруйте свою увагу на великих проблемах, не витрачайте енергію на незначні справи і суперечки по дрібницях

Не приймайте поспішних рішенні, прагнете проаналізувати обстановку в цілому, перш ніж діяти. Виявляйте більше об’єктивності в оцінці заслуг кожної людини. Суб’єктивність Ваших оцінок може привести до небажаних ситуацій у колективі. Ще одна проблема зв’язана з тим, що Ви занадто болісно сприймаєте критику у свою адресу. Будучи людиною ранимим і вразливим.

Ви гостро реагуєте на необразливі зауваження, що ускладнює Ваші відносини з людьми. Ви схильні до надмірно високої оцінки своїх фізичних і інтелектуальних здібностей. Більш критично оцінюйте свої потенційні можливості, адже переоцінка сил може привести Вас до нервового або фізичного виснаження.

Виявляйте велику розбірливість у своїх знайомствах з людьми, щоб уникнути небезпеки бути скомпрометованим. Виховуйте помірність у своїх бажаннях. Помнете, що не можна объять неосяжне. Щоб уникнути каяттів совісті, намагайтеся не роняти своє достоїнство навіть в інтересах справи.

© Гуленко В.В., Молодців А.В. – Введення в соціоніку