ЕСЕ – дитячий психологічний портрет (Овчаров А.О.)

Дуже динамічний і товариський. Має масу друзів і просто знайомих. Любить описувати їх в подробицях з хорошого боку, але часто з негативним відтінком. Проявляє до всього цікавість і прагне помацати все руками.

Дуже образливий, навіть щодо дрібниць, і може легко заплакати, але також швидко відволікається і схильний прощати образи або не показує вигляду, що сердиться.

Непосидючий, йому важко зосередитися на чомусь одному тривалий час. Нудьгує, якщо немає компанії або просто когось поруч для спілкування. Любить накопичувати різну, часто сенсаційну інформацію з метою її поширення за принципом: “по секрету всьому світлу”. Потребує таких співбесідників, які вміють ясно і просто пояснити сенс незрозумілих для нього речей, “розкласти все по поличках”. Дуже ображається, якщо від нього щось приховують.

Часто проявляє турботу про інших, особливо про тих, хто обділений увагою; може робити іншим приємне у вигляді дарунків або дрібних послуг.

Казковий персонаж: доктор Айболить з казки K.Чуковского.

РЕКОМЕНДАЦІЇ

Пояснюйте, що якщо він не буде терпляче займатиметься тим,що необхідно, і не доведе зроблене до кінця, всім від цього буде неприємно,зіпсується настрій і тоді доведеться відмовити йому в якомусь проханні абобажанні. А якщо він виконає все вчасно, то отримає винагороду. Дозволяйте йомуненадовго перемикати увагу на що-небудь приємне і цікаве, але потім терпляче інаполегливо заставляйте займатися своєю справою. Прагніть не показувати зайвихемоцій, будьте завжди рівними і спокійними, добрими, чуйними, але неухильновимогливими. Пояснюйте, що якщо він не розвине в собі потрібні якості, йогоніхто не любитиме і не робитиме те, що він хоче. Обурюйтеся несправедливістю івідсутністю порядку, викликаючи у нього бажання це виправити. Якщо це недопомагає, перестаньте з ним спілкуватися, демонструючи образу або байдужість.Довго він цього не витримає і піде назустріч вашим бажанням.

© А.Овчаров. Шлях до особистості. Для тих, хто працює з підлітками. – Новосибірськ: РІПЕЛ, 1992.