ЕСЕ – загальний психологічний портрет (Мегедь, Овчаров)

Зовнішність

ЕСЕ відрізняє швидкий, чіпкий погляд, уважний і спостережливий, але не дуже виразний. Під час розмови може привітно і зацікавлено дивитися в очі співрозмовнику і в той же час поглядати навколо, контролюючи зовнішню ситуацію. У хвилини емоційного збудження очі припиняють моргати, погляд набуває багатозначності.

Міміка у ЕСЕ жива, але досить одноманітна. Посмішка виникає швидко і безпосередньо, під впливом думок, емоцій або реакцій співрозмовника. Часто вона має на меті підняти настрій іншим і буває дуже заразлива.

Жести поривчасті, імпульсивні, часто нетерплячі. Хода швидка, карбована. Постава зазвичай струнка. ЕСЕ – енергійний, життєрадісний, метушливий. Привітний, з почуттям гумору і легкістю в спілкуванні, ця людина швидко стає душею компанії. Намагається всім подобатися, зі смаком одягається.

Характер

Постійно активний, завжди на людях, швидко вступає в контакт. Життєрадісна, оптимістична людина, невимушений і балакучий співрозмовник, створює приємну атмосферу спілкування і легко в ходить в довіру до людей У почуттях ідеаліст і романтик, але практичний і рухливий в повсякденних справах. Захопившись справою або ідеєю, намагається довести розпочате до кінця.

Добре розбирається в почуттях і настроях людей, але недостатньо – в ділових якостях. Прагне до порядку, але часто метушливий, витрачає багато сил даремно, розпорошуючись на другорядні справи. Гарний настрій створює собі сам і ніколи не втрачає працездатності.

Поважає традиції, гостинний: любить застілля, веселощі, намагається кожному підняти настрій. Послужливий і турботливий, але часто обурюється коли порушують етичні норми поведінки. Намагається прищеплювати близьким хороші манери поведінки. Вміє постояти за себе і за інших.

Доброзичливий, але емоційний і запальний, буває надмірно прискіпливим і наполегливим в дрібницях. Ображається, але швидко відходить, незлопам’ятний. Естет, зі смаком одягається, вміє смачно готувати.

© Мегедь В. В., Овчаров А. О.