Пpоявляє підвищену цікавість до всього нового, незвичного, пpичому, в різноманітних областях. Різностоpонність інтеpесів часто носить хаотичний, непостійний хаpактеp – йому важко довго зосереджувати свою увагу на одному занятті. Любить пофантазувати і збирає навколо себе однолітків, пpиваблюючи їх своїми pозповідями, часто вигаданими, але такими, що подаються із запалом, емоційно і переконливо.
Часом на нього находить апатія і тоді він втрачає до всього інтерес і нудьгує; при зміні обстановки, появі нових людей і речей швидко пожвавлюється і включається в спілкування або захоплюється черговою справою. Зазвичай у нього багато знайомих хлопчиків (або дівчаток), але не завжди постійних і серйозних, а “просто для компанії”, часто випадкових.
Заставляти його займатися чимось проти його бажання марно: він чинить опір, може впадати в агресію і навіть чинити навпаки. Легко ділиться з іншими дітьми своїми речами і так само бере в інших, по неуважності забуваючи віддавати. Не образливий і не злопам’ятний.
Казковий персонаж: Аліса з казки Кеpолла “Аліса в країні чудес”.
РЕКОМЕНДАЦІЇ
Не чиніть на нього грубого тиску. Краще м’яко вмовляйте виконувати вимоги, виходячи з благородних мотивів, типу: “Ти можеш підвести людей, які тобі вірять і чекають твоєї допомоги, втратити їх повагу і хороше ставлення”. Або ж, посилаючись на його природну доброту, просіть допомогти слабкішим або менш здібним людям, які не зуміють зробити щось таксамо добре, як він. Частіше хваліть його за винахідливість і активність. Якщо це не допомагає, зіграйте на його самолюбстві, скажіть, що “йому це не підсилу, і що у нього не вистачить здібностей це здійснити”, але робіть це дипломатично, з почуттям гумору. Квапте, підганяйте, умовляючи зробити все вчасно, заради збереження його авторитету і хороших стосунків з іншими.
© А.Овчаров. Шлях до особистості. Для тих, хто працює з підлітками. – Новосибірськ: РІПЕЛ, 1992.