ІЛЕ – загальний психологічний портрет (Мегедь, Овчаров)

Зовнішність

Має трохи розсіяний, замислений, погляд який “витає в хмарах”. Часом він стає уважним, відверто вивчаючи людину або деталі його одягу, навколишні предмети, інтер’єр квартири і т.д. Часом ІЛЕ напускає на себе серйозність, важливість або дивиться прямо в очі, думаючи про щось своє.

Міміка обличчя у ІЛЕ мало змінюється при розмові. Особа виражає часом сором’язливість, почуття ніяковості. Часто посміхається неадекватно до ситуації, намагаючись заручитися підтримкою співрозмовника. Ця посмішка здається привітною, але не дуже природною. Манери поведінки демократичні, вільні, часом трохи розкуті. Намагається виглядати невимушеним, може сидіти розвалившись.

Рухи часто некоординовані, невпевнені. Здається, що ІЛЕ не знає, куди подіти руки, опирається ліктями на щось, хоча в цьому немає необхідності. Буває сутулиться або ходить з трохи зігнутими колінами, може надмірно розмахувати руками.

Характер

Добре бачить перспективи справ в майбутньому, йому часто приходять в голову нові ідеї і далекоглядні проекти. Воліє займатися тим, що цікаво, а не тим, що вигідно. Допитливий, багато читає, часто змінює свої інтереси. Цікавиться незвичайними явищами, при нагоді може здивувати чимось новим або сенсаційним. Не любить суворого режиму роботи. Надолужуючи втрачене, періодично влаштовує собі аврали. Потребує емоційних стимулів, навіть потрясінь так як в рутині його настрій падає.

Іноді буває неуважний, особливо якщо захоплений своїми думками. Поступливий в питаннях побуту, але здатний нав’язувати свої переконання іншим. Тиснути на нього не варто – може відреагувати неадекватно. Чуйний до турботи і ласки. З важких ситуацій виплутується сам, але охоче допомагає порадами іншим. Кмітливий і рішучий в екстремальних ситуаціях.

Намагається бути корисним і цікавим для інших, підтримує з усіма рівні, дружні відносини. У спілкуванні демократичний. Терпимий до людських слабостей, але непоступливий в захисті своїх переконань. Погано розбирається у відносинах, тому обережний в прояві почуттів. Якщо впевнений у своїх шансах, може проявляти наполегливість. Іноді може бути не тактовним, але ніхто довго на нього не сердиться.

© Мегедь В. В., Овчаров А. О.