ІЛЕ – опис по функціях (Гуленко)

1. I – інтуїція можливостей

Добре бачить перспективність нових ідей і проектів. Цікавиться всім підряд у надії відшукати що-небудь унікальне. Швидко відмовляється від тих ідей, що виявилися безперспективними, і переключається на щось нове. Має різноманітні інтереси. Нерідко його захоплення ніяк не пов’язані з основною роботою. Прагне зібрати усі відкриття і нововведення по проблемі, яка його цікавить. Генерує сміливі, альтернативні ідеї з будь-якого питання, з яким йому тільки доводиться зіштовхуватися. Не переносить рутини й оковів традицій. Якщо справа, якою змушений займатися, його не захоплює, додасть їй зовсім новий оборот. Може запропонувати велику кількість застосувань винаходові або відкриттю. Наполегливий і експансивний у поширенні власних розробок. Щоб зайняти ідеєю, він повинний зробити її “своєю”.

2. L – структурна логіка

Прагне вивчати і пояснювати складні об’єкти або явища, по яких не існує однозначних концепцій або логічних теорій. З’ясовує взаємозв’язок різних схем або структур. Порівнює різні системи між собою. Якщо ідея не “сідає” у складену їм результуючу схему, то здатен змінити і подати її так, щоб вона усе-таки вписалася в потрібні рамки. Будь-яку проблему аналізує комплексно, з кількох боків. Пояснює, у яких випадках працює той або інший її аспект. Збирає свою структуру як у конструкторі, з готових складових частин. Цікаві спостереження або розуміння погоджує з власною теорією. Прагне відшукати єдине пояснення різнорідним явищам. Йому важливо відшукати причинно-наслідкові зв’язки між приватним і загальним.

3. F – силова сенсорика

Характер неагресивний, але свій спосіб життя і свої теорії здатен відстоювати дуже активно. На спробу підкорити себе необґрунтованим, з його погляду, обмеженням реагує дуже бурхливо. Якщо на нього робити силовий тиск, відразу переходить у коротку, але сильну, контратаку. При цьому так збуджується, що на час утрачає контроль над своїми вчинками. Під час розмови намагається цілковито заволодіти увагою співрозмовника. При цьому сильно жестикулює,голосно говорить, вертить у руках який-небудь предмет або доторкається до співрозмовника. Хоча і може відповісти на кинутий виклик, але тривалої конкуренції не виносить, тому що не вистачає сил тримати себе в мобілізованому стані. Тому прямого суперництва уникає.

4. R – етика відносин

З людьми спілкується на короткій психологічній дистанції. Відносини оцінює по ступені їхнього демократизму. Чим менше формалізму і церемоній, тим для нього краще. Буває досить непослідовним у відношенні до своїх рідних або друзів. То демократичний до фамільярності, то раптом суворий і неприступний, як з чужими людьми. Людям, що до нього звертаються по допомогу, може допомогти безкорисливо. Йому буває дуже важко псувати відносини, відмовляючи людині в спілкуванні. Почуває свою зв’язаність відносинами. Не соромлячись, ділиться з навколишніми своїми особистими проблемами. Схильний обговорювати особливості поводження людей або їхній спосіб життя.

5. S – сенсорика відчуттів

Часто буває невпевнений в оцінці фізичних якостей предметів. Усе розглядає, обнюхує, обмацює. Щоб відчути смак їжі або напоїв, має потребу в значній їхній дозі. Підтримує свій тонус зовнішніми стимуляторами. На перше місце ставить власні зручності. Легко витрачає, не задумуючись про запаси. Не звертає уваги на порядок навколо себе. Залишає предмети там, де ними користувався, а потім довго шукає їх. Цікавиться питаннями хвороб і здоров’я. Занедужавши, приймає збільшені дози ліків, шукає радикальні методи. Однак повсякденною профілактикою не займається. Зовнішній вигляд часто неакуратний. Погано носить одяг, він у нього швидко зношується. Не любить змін звичної для себе обстановки в приміщенні. Консервативний у смаках і побутових звичках.

6. E – етика емоцій

Любить компанії, вечірки, емоційне спілкування. Без підживлення позитивними емоціями довго перебуває в ледачому апатичному стані. Завжди готовий до бурхливого обміну думками, цікавої суперечки. На емоції відповідає емоціями, тому важливо не передозувати ступінь захоплення, інакше в пориві натхнення забуває вихідний пункт розбіжностей. В емоційно збудженому стані говорить швидко і сумбурно. Думки починають обганяти їхнє вираження словами. Мова від цього стає нерозбірливою. У нього бувають дуже різкі перепади настрою, Шум, гумор, життєрадісність змінюються пригніченістю і нетовариськістю.

7. T – інтуїція часу

Постійно відслідковує наявний запас часу. Інших людей підганяє, але сам розпоряджається своїм і чужим часом так, як вважає за потрібне. Нерідко спізнюється або забуває про свої обіцянки зробити що-небудь до призначеного терміну. Буває то занадто метушливим, то підкреслено неквапливим. Середнього темпу життєдіяльності налагодити не може. Живе своїм розумінням часу. Має схильність обговорювати цікавлячі його питання в невідповідний для інших час. Але сам слухати те, що йому здається несвоєчасним, не стане. Непогано пророкує основні тенденції подій, тому що спирається на їхній минулий хід. Цікавиться катастрофами, стихійними лихами, масовою загибеллю людей і іншими судьбоносними подіями.

8. P – ділова логіка

Добре володіє технологією рівнобіжних дій. Вміє робити кілька різнорідних процесів одночасно. Прагне поєднати максимум функцій. У грошово-підприємницькій сфері хоча і виявляє спритність і кмітливість, затіває занадто багато справ відразу, щоб стежити за ними. Через це страждає від незавершеності, нерезультативності. Любить покомандувати у справі, роздавати доручення. Йому потрібні об’єкти впливу, які він міг би переміщати за своїм розсудом. З дрібної справи в нього випливає велике, потребуюче для своєї реалізації великих енерговитрат. Знайдені ідеї відразу ж випробує практично. Прекрасний експериментатор і наладчик унікального устаткування, ефективного в сфері нових технологій.