ЛІЕ – загальний психологічний портрет (Мегедь, Овчаров)

Зовнішність

Погляд ЛІЕ відкритий, прямий, іноді вивчає співрозмовника, і тоді довго зупиняється на ньому. Іноді погляд стає відчуженим, незалежно від того, дивиться ЛІЕ на людину або на предмет. У таких випадках у співрозмовника складається враження, що ЛІЕ його не слухає, а думає про щось своє.

Часто на обличчі ЛІЕ можна помітити посмішку привітності, яка здається трохи натягнутою. Для нього типові різкі зміни настрою, коли привітність і веселість несподівано змінюються занепокоєнням, суворістю і серйозністю. Міміка особи не багата відтінками, хоча досить рухома.

Рухи швидкі, часом рвучкі і рішучі. Хода динамічна, але злегка фіксована, іноді трохи підстрибує. У розмові часто жестикулює, говорить скоромовкою або з затримками, жартує іноді з серйозним виглядом, щоб підсилити ефект від жарту. Часто буває розкутий і дещо фамільярний, поводиться невимушено і просто. Зазвичай ЛІЕ життєрадісний і оптимістичний, відрізняється демократичністю поведінки і легко зближує дистанцію в спілкуванні.

Характер

Дуже динамічна і комунікабельна людина. Життєрадісний і оптимістичний. Цікавиться теоріями, які можна було б використовувати на практиці. Не любить займатися чимось одним і йти прокладеною дорогою. Йому цікавіше те, що може бути, а не те, що є. Тому він часто змінює свої інтереси, охоче вкладає гроші в перспективні з його точки зору проекти. За вдачею довірливий. Його легко відмовити від задуманого, але потім він знову може до цього повернутися, щоб використати свій шанс повністю.

Його характеру властива нетерплячість. Якщо справа його захоплює, він дивує всіх своєю витривалістю в подоланні труднощів на шляху до мети. Гаряче відстоює свої переконання. У разі невдачі не впадає у відчай, проявляє винахідливість, може почати все з нуля. Не терпить ледарів, які шукають комфорт і задоволення: сам обходиться малим. Не сприймає хитрість і вивертів, вважає за краще домовлятися на взаємовигідних умовах.

Чуйний до прохань сторонніх, але може мало уваги приділяти найближчим людям. Своєю безтактністю може мимоволі образити співрозмовника, але посваритися з ним важко: він все перетворює в жарт. Часто буває неуважний до своєї зовнішності і здоров’я. Але якщо вирішує цим зайнятися, використовує нетрадиційні методи і тоді домагається значних результатів. Дуже витривалий.

© Мегедь В. В., Овчаров А. О.