ЛІЕ – загальний психологічний портрет (Гуленко)

Зовнішні ознаки

Щоб визначити, чи відноситься людина до даного соціотипу, потрібно насамперед глянути на його ходу. Під час ходьби ЛІЕ злегка “підстрибує” – перекочується з п’яти на носок, так що ступня відведеної назад ноги займає положення під великим кутом до землі. Однак дана особливість стосується не всіх представників цього типу, а лише тих, у кого посилений логічний компонент. В інтуїтивного варіанта ЛІЕ цієї особливості немає. Його можна відрізнити за угодованою, повною фігурою на відміну від логічного варіанта ЛІЕ, у якого фігура прямокутна, “логічна”. Погляд у ЛІЕ в’юнкий, рухливий, очі обертаються туди-сюди, ні на чому подовгу не затримуючись. Не любить дивитися в очі іншій людині. Однак у ньому періодично виявляється інтуїтивна відчуженість: часом переводить погляд убік або на стелю, цілком відключаючись в цей момент від ситуації. Губи ЛІЕ – припухлі, що виділяються, особливо в інтуїтивного варіанта. Завжди напоготові “американська” посмішка – відкрита нараспашку посмішка “свого” хлопця як у французького актора Бельмондо. Зовнішній вигляд ЛІЕ часто буває дисгармонійним, розпатланим, а в чоловіків навіть неохайним. Створюється враження, що людина тільки що повернулася з походу. У логічного варіанта це виявляється набагато яскравіше. У його одязі, особливо якщо це чоловік, іноді зустрічаються сполучення предметів, мало сумісних із загальноприйнятою точкою зору, наприклад, тренувальні штани і піджак від костюма. Мається також схильність довго ходити в одному одязі.

Манера спілкування

Сама надійна ознака манери спілкування ЛІЕ, що дозволяє легко визначити цей соціотип, прояв лукавого гумору, любов до жарту, часто сексуально спрямованого (чоловіки). Лукавство його жартів полягає в тому, що вони мають деяку двозначність, яку можна розуміти по-всякому. Інша особливість його гумору – іронічність. Має схильність висміювати погляди свого опонента, іноді навіть поглузувати над ним. Вставляє репліки в несподіваний момент, чим часто смішить слухачів. Дуже легко вступає в спілкування з людиною, що його зацікавила, у будь-якому місці. У спілкуванні завжди тримається на короткій дистанції. Будь-які пропозиції або ідеї розглядає з погляду їхньої корисності і застосовності. Прагне будь що одержати практичну віддачу. Великий прагматик. Любить в усьому розібратися, усе перевірити. Дуже недовірливо відноситься до різного роду містичним, ірраціональним явищам: літаючим тарілкам, іншопланетянам, біополям, телепатії і т.п. Любить керувати, дає багато конкретних указівок, що за чим робити. Завжди призиває використовувати все передове, що є в даній області. Американський тип бізнесмена.

Особливості поведінки

Серед особливостей поводження ЛІЕ в першу чергу треба виділити здатність загорятися справою. Коли в нього з’являється бажання чимось зайнятися, забуває про все. Починаючи з дрібного, переключається на більше – коло ділових інтересів постійно розширюється. Через свою цікавість і непосидючість постійно експериментує, втягується в справи, що вирішувалися іншими, але не вийшли. Його логіка починає добре працювати, коли він включається в пошуки. Своїм поводженням може давити на людей, приставати, вимагаючи від них чого-небудь. Буває навіть забіякуватий, коли не вистачає слів довести свою правоту. Відрізняється “ковбойськими” манерами. Дії в нього часом випереджають аналіз. У небезпечній для життя ситуації мобілізує всі сили свого організму. Дуже життєлюбний і життєстійкий. Чоловіки цього типу часто захоплюються походами, туризмом, альпінізмом, бігом на довгі дистанції. Схильний повеселитися, пускається в любовні пригоди. Поводиться безтурботно і легковажно. Не задумується про наслідки своїх вчинків. У такі хвилини не особливо утруднює себе дотриманням норм моралі.

Рекомендації

Ваша сильна сторона – це заповзятливість у нових справах і починаннях. Нова, потрібна справа Ви починаєте з великим азартом, не шкодуючи сил для досягнення результату.

Ви – людина практичного розуму, вмієте зорієнтувати будь-яку теорію або ідею на практичну користь. Ви берете діяльну участь при впровадженні в життя нових технологій. Ви не схильні розмінюватися по дріб’язках, Вас особливо залучають великі цілі і проекти.

Вас можна назвати людиною дії, тому що Ви не відкладаєте виконання своїх рішень у довгу шухляду. Ви швидко, без розгойдування включаєтеся в нову справу і намагаєтеся довести її до кінця. Ви – оптиміст, що вірить в успіх початої справи. Своїми планами Ви охоче поділяєтеся з навколишніми; любите випробувати себе в різних сферах діяльності, сміливо йдете на ризик, готові до подолання будь-яких труднощів.

У житті Ви постійно зустрічаєтеся з проблемами в організації повсякденного побуту. Для відпочинку у Вас часто бракує часу. Незважаючи на прихильність до здорового способу життя. Ви нерегулярно піклуєтеся про своє здоров’я. Сполучайте корисне з приємним, не зосереджуйтеся надмірно на якомусь одному занятті.

Дотримуйте раціонального режиму життя, сполучаючи роботу з відпочинком. Займіться оздоровчим бігом. Будьте більш уважні до свого зовнішнього вигляду, не зневажайте думкою навколишніх про Вас. Приділяйте більше уваги своїм домашнім справам. Виявляйте частіше турботу про близьких, присвячуйте їм більше свого особистого часу, робіть їм приємні сюрпризи, вникайте в їхні проблеми.

Намагайтеся виховувати в собі естетичний смак. Не приносьте в жертву свій зовнішній вигляд навіть в ім’я цілей, що здаються Вам більш важливими. Не зловживайте екстравагантними витівками, особливо обережно стосуйтеся інтимних тем, не прагніть звернути на себе увага в такий спосіб: навколишні можуть невірно Вас зрозуміти. Самі того не бажаючи. Ви можете порушити невимушену атмосферу спілкування, поставивши себе і друзів у неспритне положення.

Інша Ваша проблема зв’язана з двозначним гумором і жартами, що не завжди можуть бути правильно сприйняті і зрозумілі. Будьте тактовні і скромні у своїх висловленнях. Не прагніть підняти людям настрій за будь-яку ціну. Пом’ятайте, що не усі люблять жартівливий тон, а тим більше іронію або глузування. Уникайте зайвої емоційної фамільярності в спілкуванні, виховуйте в собі ввічливість і гарні манери. Це підвищить Вашу самооцінку і викликає повагу навколишніх.

Не йдіть на конфронтацію по неіснуючих питаннях – цим Ви можете протиставити себе більшості і втратити повагу. Не давайте поспішного виходу своїм емоціям, не допускайте, щоб Ваші дії випереджали думки. Краще віддалитися від об’єкта Вашого роздратування на час і, заспокоївшись, все обміркувавши, висловіть йому свою думку при черговій зустрічі.

© Гуленко В.В., Молодців А.В. – Введення в соціоніку