ІЕЕ – дитячий психологічний портрет (Овчаров А.О.)

Це, як правило, товариські, емоційні діти. Завжди тягнуться до нових вражень і нових людей, легко вбирають інформацію, особливо, якщо в ній елемент незвичайного, фантастичного. Дуже мрійливі, схильні часто вдаватися до ілюзій і мрій.

Оптимістичні, не впадають у відчай і розчарування при краху своїх сподівань. Навпаки, схильні надихати інших людей, що зневірилися.

Можуть сильно внутрішньо переживати, але не виставляють свій жаль напоказ, оскільки прагнуть не засмучувати близьких і друзів. Постійно виступають з різними пропозиціями і ідеями, що не завжди реалістичні та частенько викликають критику і кепкування з боку більш практичних однолітків. Але через свою життєрадісність “Порадники” не губляться навіть в безвихідних ситуаціях і знаходять вихід там, де більш досвідчені опускають руки. Тому до них часто звертаються за порадою однокласники, друзі, особливо по особистих питаннях і конфліктних ситуаціях.

Вони дуже спостережливі, не за віком проникливі і бачать приховані можливості інших. Їм насилу дається скрупульозна і одноманітна робота, із задоволенням перемикаються на інші справи.

Казковий персонаж: Герда з Снігової королеви.

РЕКОМЕНДАЦІЇ

Допоможіть визначити головну ціль, яка відповідала б йогоздібностям і могла надовго утримати його інтерес. Допомагайте морально і іншимиметодами наполегливо йти до неї, незважаючи на перешкоди. Обіцяйте, що це дастьйому відчуття власної значущості, викличе повагу оточуючих, його гідно оцінять.Допоможіть правильно планувати заходи в часі. Стежите, щоб він ретельно робивсправу і доводив її до кінця. Заохочуйте, захоплюючись його здібностями італантами, говоріть, що ніхто інший не зробить це так само добре. Якщо це недопомагає, показуйте своє розчарування і байдужість, віддаліться на якийсь часвід нього, як від людини, що неопpавдала довіри. Він постарається виправитися.У жодному випадку не чиніть на нього вольовий тиск, не заставляйте в грубійформі що-небудь робити, не критикуйте його різко, тим більше при сторонніх. Проявляйтетурботу про його зовнішність і здоров’я. Заняття спортом і щоденна гімнастикадопоможуть йому розвинути силу волі, витривалість, укріпити фізичну силу,зробитися упевненішим в собі, дисциплінованим. Допомагайте в усьому,підказуючи, пояснюючи терпляче і дохідливо. Проявляйте такт, заспокоюйте,показуючи відносність всіх неприємностей.

© А.Овчаров. Шлях до особистості. Для тих, хто працює з підлітками. – Новосибірськ: РІПЕЛ, 1992.