ІЕЕ – загальний психологічний портрет (Мегедь, Овчаров)

Зовнішність

Очі у ІЕЕ рухливі і виразні. Вони добре відображають внутрішній, емоційний стан і ставлення до інших. Їх вираз дуже мінливий. Погляд часто буває неуважний, але стає проникливим і глибоким, коли зосереджується на співрозмовнику. Зазвичай доброзичливий, веселий і навіть кокетливий, під впливом емоцій він може стати напруженим і гнівним.

Міміка обличчя відповідає емоційному стану. Емоції ІЕЕ дуже мінливі, тому і міміка різноманітна – від заразливого сміху до сильного обурення, від захопленості до тихої задуми. У нього часто буває відчужений, мрійливий вираз обличчя. Посмішка виникає легко і природно на обличчі ІЕЕ.

Іноді вона може висловлювати заохочення, навіть якщо в цей момент йому доводиться висловлювати неприємні речі. Зазвичай на людях він розігрує оптиміста, тому якщо настрій у нього поганий, посмішка і вираз очей можуть не збігатися. Інтонації голосу також добре видають його внутрішній стан.

Рухи поривчасті, імпульсивні, розкуті. Пози ІЕЕ вільні і невимушені, іноді дещо театральні, якщо він відчуває, що його розглядають. Хода трохи розхлябана або некоординована. Ходить швидко, легко, часто стикаючись з перешкодами. Манери поведінки прості і природні, але трохи демонстративні. Не любить дотиків і фамільярності. Уміло регулює дистанцію в спілкуванні.

Характер

проникливий, добре розуміє мотиви вчинків людей і може передбачити розвиток їх відносин в майбутньому. Тягнеться до вмілих і неординарних людей. Зауважує переваги інших і охоче робить компліменти. По-дитячому безпосередній, відкритий і щирий. Досить нестриманий і нетерплячий, дивує інших своєю оригінальністю. Простотою, щирістю і доброзичливістю змушує довіряти. Прагне підбадьорити кожного, вселити надію. Дуже спритний і винахідливий. Охоче радить, як знайти вихід зі складного положення.

Допитливий, цікавиться всім новим і незвичним, великий фантазер. Не заздрісний, радіє успіхам інших. Легко ображається, дуже ранимий, але швидко відходить, незлопам’ятний. Втомлюється від рутини, часто змінює свої інтереси. Противник шаблонних підходів і суворої дисципліни. В екстремальних ситуаціях сміливий, рішучий і дуже працездатний.

Може давати різку відсіч, відстоюючи свої переконання або інтереси близьких. Емоційний, розсіяний, розкиданий і непосидючий. Не любить монотонну, копітку роботу. Погано планує свої справи, через що часто не встигає до призначеного терміну. Йому важко відрізнити головне від другорядного, тому часто перевантажує себе несуттєвими справами і зайвими контактами.

© Мегедь В. В., Овчаров А. О.