ЕІЕ – опис по функціях (Панченко)

Найсильнішою функцією є етика емоцій. Причому, емоції Гамлета відрізняються схильністю до драматизації подій. Своїм трагедийним, емоційно-піднесеним ставленням до життя успішно “заражає” оточуючих. Неперевершений оратор.

Друга функція – інтуїція часу – допомагає цьму типу добре орієнтуватися в потоці часу, як сьогоднішнього, так і історичного. Закликає оточуючих до використання драматичних уроків минулого. Схильний до елементів містицизму, загадковості.

Рольова функція – логіка дії. Вірить тільки тій інформації, яка є офіційною, авторитетною. Йому лестить, коли його вважають діловою, ретельною, пунктуальною людиною. Це змушує його постійно займатися самоосвітою. Часто сипле “іменами” і авторитетами з метою створення ілюзій широкої освіченості.

Больовою функцією є сенсорика відчуттів. Це обумовлює постійні сумніви у своїй привабливості та естетичності своєї поведінки. Наслідком цього є вишукано-аристократичний стиль поведінки і одягу.

Сугестивною функцією є логіка відносин. Добре навіюваний людьми, які вміють висловлювати свої думки в абстрактно-логічній формі.

Шоста функція – вольова сенсорика. Потребує цілеспрямованого адміністративно-вольового управління своїми діями і вчинками. Поважає вождів.

Сьома функція – етика відносин. Спокійно спостерігає різні варіанти міжособистісних відносин, але лише до тих пір, поки вони не вступають в протиріччя з його естетичними нормами. У таких випадках відкрито, з сарказмом та іронією висловлює свою незгоду.

Восьма функція – інтуїція можливостей. Надає великого значення положенню людини на ієрархічній драбині. М’яко обходить питання, пов’язані із з’ясуванням або демонстрацією справжніх здібностей та можливостей людини.

©Панченко А.Л. “Алгоритм розвиваючого валеологічного рефреймінгу”, Алтай, 1992р.