ЕІЕ – загальний психологічний портрет (Мегедь, Овчаров)

Зовнішність

Це найбільш суперечливий і різноманітний тип особистості, як внутрішньо, так і зовні. У ЕІЕ найчастіше мінливий, дещо розсіяний погляд. Очі виразні: передають то внутрішній емоційний стан, то смуток. Зазвичай ці емоції не стільки викликані реальним станом справ, скільки говорять про підвищену вразливість ЕІЕ.

Міміка теж дуже різноманітна, відповідає ситуації і тій ролі, яка відведена ЕІЕ в цій ситуації. Таке налаштування емоцій відбувається природно і не завжди навмисно. Деякі представники цього типу мають тривожну, нервову посмішку, але більшість посміхається рідко, вважаючи за краще зберігати серйозний вираз обличчя.

Хода ЕІЕ, як правило, елегантна, чітка, плавна, хоча помітна певна фіксованість рухів. Манери і пози бувають часто ефектні, аристократичні, а жести продумані, але незалежно від того, скромні вони або вишукані, їм часто не вистачає природності.

Характер

передбачливий і далекоглядний. Емоційний, володіє сильним даром переконання. Вміє захопити людей своєю ідеєю. Романтик в почуттях. Так само уважний до людей, охоче бере участь у вирішенні їх проблем. Сумлінний і відповідальний, хоча сильно залежить від настрою.

Може братися за важкі завдання, свої невдачі переживає важко. Схильний до сумнівів, коливань, іноді надмірно драматизує події, потребує моральної підтримки. Недовірливий, самолюбний і вразливий. Довго пам’ятає образи, навіть якщо цього не показує. Болісно сприймає критику, буває недовірливий до компліментів.

Він намагається кожного зрозуміти, але не схильний міняти свої думки або звички. Справляє враження людини зі складною натурою і непередбачуваним характером. Важко йде на компроміси. Погано переносить очікування і невизначеність. Добре мобілізується в екстремальних ситуаціях, без них його життєвий тонус падає.

Намагається стримувати свої емоції при посторонніх, але це йому не завжди вдається. Стежить за своїми манерами, артистичний, вміє вибрати свій особливий стиль в одязі. Цікавиться темами, пов’язаними з загадковими і маловивченими явищами.

© Мегедь В. В., Овчаров А. О.