На цій сторінці представлено діагностичний інструмент, який допомагає визначати психологічні типи різних персон з використанням “методу спостереження”. Це автоматизоване програмне рішення дозволяє на основі зібраних вами даних про особливості мови тіла досліджуваної людини обчислити найімовірніші варіанти психотипу та покаже ступінь їх надійності. Перш ніж приступити до роботи з цим інструментом, ознайомтеся з інструкцією по його використанню.
Інструкція по використанню
Нижче представлено список критеріїв, по яких потрібно послідовно пройтися для діагностики психотипу досліджуваної персони. Не обов’язково давати оцінку по кожному критерію, але чим більше їх буде заповнено, тим краще для надійності результату. Після кліку по будь-якому пункті списку нам відкривається блок з інформацією про цей критерій. Ось його опис, а також інструкція щодо застосування. Зокрема, тут описуються умови, яких потрібно дотриматись для коректного оцінювання. Зліва та справа розташовано ілюстрації, що зображують два протилежні варіанти ознаки, серед яких ми маємо обрати більш притаманний для мови тіла персони, яку ми досліджуємо. Текстові пояснення для кожного варіанту показуються при наведенні вказівника миші на відповідну ілюстрацію.
Кожен блок критерію має 5 кнопок для оцінювання. Крайні ліва і права кнопки – це для випадків, коли спостерігаються різко проявлені варіанти ознаки – лівий або правий. Середня кнопка потрібна для того, щоб можна було пропустити критерій у тих випадках, коли нема можливості отримати потрібну для нього діагностичну інформацію або ж, коли ж в даної персони ми не зафіксували суттєвої переваги на користь одного з двох запропонованих варіантів ознаки. І залишається ще дві проміжні кнопки – це для випадків, коли ми фіксуємо схожість на один з варіантів, лівий чи правий, але повної впевненості не маємо.
Після заповнення кожного нового критерію програма автоматично підбиває підсумок по всій тій діагностичній інформації, що вже зібрана на даний момент. Цей підсумок ми можемо побачити в нижній частині сторінки, де розміщується блок результатів. Там відображається список психотипів, що розташовуються в порядку найбільшої імовірності. А з допомогою кольору програма сигналізує достатньо чи недостатньо вже отриманої діагностичної інформації для того, щоб результат вважався надійним. І вважатиметься таким він тоді, коли його колір став зеленим.
Назви для психотипів наводяться в двох системах: Соціоніки та МБТІ – це дві найпопулярніші типологічні теорії особистості. Клік по іконці психотипу відкриває сторінку із детальною інформаційною довідкою по ньому.
Список критеріїв
Екстраверсія/Інтроверсія
- Загальна рухова активність
- Амплітуда жестикуляції
- Роль в діалозі
- Швидкість мовлення
- Паузи в мовленні
Статика/Динаміка
Сенсорика/Інтуїція
- Пропорції шиї
- Форма підпотиличної западини
- Форма обличчя
- Пропорції голови
- Форма підборіддя
- Пропорції носа
- Висота голосу