1. Палкий ентузіаст, високодуховна, артистична особистість, швидко вирішує особисті труднощі, завжди покладається на свою здатність миттєво імпровізувати, замість того, щоб заздалегідь підготувати роботу, дуже любить ситуації нового, цікавого починання, коли можна проявити свої й чужі здібності, коли можна ще передбачати найнеймовірніший розвиток подій.
2. Дуже комунікабельний, легко встановлює контакти з людьми і завойовує їхню прихильність, у відносинах уважний і терпимий, уміє створювати атмосферу теплої привітності та відданості; ніколи не вдовольняється відповіддю «ні» чи визнанням факту, що хтось його або близьких йому людей не любить, прагне переконати людину – ворожість оточення скоріше надихає його на дію, ніж гнітить, уміє прив’язувати до себе людей.
3. Бачить у людях безліч різноманітних достоїнств і не може втриматися від того, щоб не повідомити їм цього в найемоційнішій формі, часто його вируючі емоції приймаються за почуття, чому й зобов’язаний репутацією Дон Жуана, насправді ж у почуттях він достатньо, консервативний, прив’язується до вузького кола своїх людей, чия думка для нього вкрай значуща і повністю визначає його настрій, поведінку, знання, якщо ж він і насправді гульвіса — цього не приховує.
4. Його промови про любов і тугу полум’яні, посмішки спокусливі, але далі цього справа йде не завжди, його девіз: емоційна влада над усіма і сексуальна свобода від усіх.
5. Цьому дуже важко повірити, дивлячись на нього, але, по суті, він консерватор і в багатьох інших питаннях, його вчинки можуть суперечити правилам, але не сподіванням близьких; агресія виявляється не в діях, а в словах, дошкульному гуморі і сарказмі, викликають агресію ті, хто загрожує об’єктивно цінним предметам, теоріям, мистецтву.
6. Уміє і любить вести полеміку, інколи використовує свою чарівливість і полемічний запал; аби нічого не робити, з бурхливим обуренням доводить, наскільки він зайнятий і як багато зробив. Його треба використовувати у стані найвищого натхнення – як ломовик він не тягне. Якщо робота вимагає тривалої і пильної уваги, заглиблення в деталі – втрачає до неї інтерес або просто кидає.
7. За темпераментом він сангвінік або холерик, має сильний тип нервової системи, високу різноманітність емоційних переживань, не помічає болю, особливо чужого, зате витривалий і невтомний у розв’язанні проблем, постійно чогось домагається, активний там, де інші пасивні.
8. Припливи працьовитості чергуються з приступами сонної пригніченості, від настрою залежить усе: плани на майбутнє, ставлення до себе, уявлення про світ, райдужні плани можуть змінюватися тяжкими переживаннями, але цікава новина, похвала, цікава можливість, що раптово випала, миттєво змінюють настрій, від нудьги просто захворює.
9. Не честолюбний, оскільки може вдовольнитися товариством друзів і передчуттям чогось цікавого, на відміну від «Цезаря», який любить бути явним управителем ситуації, він прагне бути її таємним управителем, при цьому його вплив спрямований в основному на те, щоб змусити оточуючих виявити свої здібності, таланти.
10. В армії його лають за панібратство, для нього не існує заборонених зон, високопоставлених кабінетів, він усюди вхожий, для нього всі люди рівні, ненавидить тих, хто хизується своїм становищем і посадою.
11. Інтереси і знання має скоріше широкі й різноманітні, ніж глибокі, здобуває їх незрозуміле де, але тільки не в школі (вузі), де він частіше за все найперший прогульник; відмінний популяризатор, хоча його ораторські здібності спочатку, як правило, поступаються здібностям щодо особистого спілкування, з часом і тут досягає видатних успіхів.
12. Чутливий до оцінки своїх розумових здібностей, часто прагне захистити дисертацію, добивається вчених ступенів і звань, це дає йому можливість спокійно працювати, дуже чутливий, коли зачіпають дорогі для нього ідеї, заперечують можливості його та близьких людей, тому прагне контактувати з ідейно близькими людьми.
13. Готовий допомогти людям у розв’язанні їхніх проблем, найбільше задоволення — знайти вихід зі становища, яке іншим здається безвихідним; привітність і доброзичливість може демонструвати будь-кому; робить щось тільки для тих, до кого ставиться всерйоз, і робить тоді набагато більше, ніж від нього чекають і ніж він сам обіцяє.
© І.Онуфрієнко (Вайсбанд), Соціоніка//”Наука і суспільство”, 1990, NNo 1-5.